3550U sistemde FiveM sunucusu kullanma

alperengalip

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarıma FiveM'in sunucu sistemini kurmak istiyorum. Sunucuyu sadece klip çekmek için ve eğlence amaçlı en fazla 5 kişi bulunacak. Sistemim server+Discord+GTA 5+OBS(1080P30FPS) aynı anda açık iken yeterli olur mu? FiveM sunucu programını çalıştırmak ve 10 kişinin sorunsuz bir şekilde oynayabilmesi için minimum ne kadar sistem gerekir?
Sistemim:
Ryzen 5 3550U.
8 GB DDR4 2400MHz.
GTX1650 4 GB
Toshiba NVMe 256 GB.
İnternet:
10Mbps download.
6-7 Mbps upload.

Merhabalar sisteminiz yeterli ancak bu sunucu işlerinde özellikle FiveM sunucuları için E5 işlemci öneriyoruz yanii iyi sitem gerektirmekte internet dowland ve upload hızınız ne kadar? Dowland'ın minimum 100, upload'ında minimum 10 olmasını öneririm GTA 5, Discord, server i açmak için.
Hem sunucu açıp hem oyunu oynayıp kayıt almanız çok zor. Soğutucu ve RAM almanız lazım.

Yanlış bilgi efendim sunucu açabilir ben kendimden biliyorum sunucu açtığında interneti çok fazla yorar. Onun dışında bilgisayara fazla bir etkisi olmaz ekran kartını falan falan kullanmaz yanii kullansaydı dedicated sunucularda ekran kartı arardık.

Hem sunucu açıp hem oyunu oynayıp kayıt almanız çok zor. Soğutucu ve RAM almanız lazım.
Soğutma olarak zorlanacağını pek zannetmem. Şu ana kadar (25 28 derece ortam sıcaklığı) en fazla 78 dereceyi gördüm, RAM'i 12 yapsam yeterli olur mu?
İnternet dowland ve upload hızınız ne kadar? Dowland'ın minimum 100, upload'ında minimum 10 olmasını öneririm.

İnternet hızı 10download 7upload 1 kişi bile giremez mi? Zaten sadece klip çekme amaçlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı