360 Hz monitör önerisi

Hocam high-end bir TN panel deneyimlemedim ama 4 yıl kadar TN kullandım ve bende bu şekilde düşünüyorum. Kardeşim de bulunan AOC IPS 144 ile benim emektar TN ViewSonic 144 arasında renk ve bakış açısı dışında hız olarak çok fark göremiyordum. Bundan dolayı IPS 144 daha güzel geliyordu hem güzel bir görüntüye bakıyorsun hem de hızlı. Ondan dolayı ve kutu iceriginden masaya sabitlemek, ayaklardan kurtulmak için ayrı bir aparat çıkmasından dolayı şu anda ASUS'a daha sıcağım. Ayrıca dediğim gibi AVM'ye gittiğim bir sıra deneyimledim gayet güzel bir monitördu, tasarım vs akıcılık olarak.

Hocam gerisi bir tık kişisel kaçıyor o zaman normalde akıcılık vs olarak çok takintiliyim en iyisi en hızlısı olsun isterim fakat şu noktada tercihimi IPS'den yana yapacak gibiyim. IPS monitörlerin artık teknoloji gelişiminden dolayı yeterli hızda olduklarini düşünüyorum diğer artılarını saymaya gerek bile yok.

ASUS VG248QE Yan monitör
ASUS XG249CM Ana monitör olarak kullanıyorum.
İkisi de zamanının en iyilerinden. VG248QE TN panel bir monitör. Ciddi anlamda iyi bir paneli var ve çoğu karşılaştırmada zaten renklerinin rakiplerine oranla ve TN panele oranla çok iyi olduğunu görebilirsin. Çok memnundum zaten. Ama bir de ne olsun, XG249CM alıp karşısında oturduğumda farkı anlamam 1 saniye bile sürmedi. Gerçekten ileri düzey IPS ve ileri düzey TN paneller arasında düşük düzeyde olduğu kadar fark var. BenQ maalesef renk konusunda iyi bir monitör değil. Zevkten ziyade profesyonelliğe odaklanıyor. Ben bu yüzden tercih etmiyorum. Bir profesyonel bile olsam tüm hayatım bir oyun değil sonuçta günde 10 dakika bile olsa Video-dizi-film izliyorum yani. Her şeyi geçtim zaten o iki monitör arasında pek performans farkı görmezsin. İkisi de kendi segmentinde çok iyi. Bunu Logitech G PRO Superlight VS Razer Viper Ultimate gibi düşün. İkisini de eline al kullan. Farkı hissetmen çok zor çünkü gömlek farkı yok. Aynı şey bu iki monitörde de geçerli. İkisi de çok iyi. İçine sineni al geç. En azından kafan rahat eder. Hiçbirinden pişman olmazsın.

@XakoR Hocam aynı şekilde düşünüyordum zaten, sadece kullanıcı deneyimi aradığım için konuyu açtım. Şuan hala Asus'tan dediğim gibi o segmentlerde hissedilebilir farklar olduğuna bende inanmıyorum. Bundan dolayı kullanıcıları vs varsa birinci şahıstan yorum duymakti amacım veya bazı ufak detaylar varsa bilmek.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı