360 Hz monitörde 360 FPS alınamazsa ne olur?

xMarshallD

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Hz ve FPS birbirine benzemesı lazım mı? O konu hakkında soru soracağım. Mesela ben 360Hz bir monitor aldım ama PC 250-280 FPS alıyor. G-Sync açmazsam ne olur input lag mı olur? 360 Hz monitör alıp 250-280 FPS almak neye sebebiyet verir?

Aldığın FPS kadar Hz alırsın. 250 FPS ise 250Hz. G-Sync veya Free-Sync hangisi var ise onlar açılmazsa görüntüde yırtılmalar oluşabilir ki yırtılmalardan çok çeken birisi olarak gerçekten biraz sinir bozucu bir durum bu.

Aldığın FPS kadar Hz alırsın. 250 FPS ise 250Hz. G-Sync veya Free-Sync hangisi var ise onlar açılmazsa görüntüde yırtılmalar oluşabilir ki yırtılmalardan çok çeken birisi olarak gerçekten biraz sinir bozucu bir durum bu.

Arada sırada şey oluyor Valorant'ta böyle geri tepiyor mesela öne gidiyorum ama geri gidiyor bilmem anlatabıldım mi?

Merhaba. Hz ve FPS birbirine benzemesı lazım mı? O konu hakkında soru soracağım. Mesela ben 360Hz bir monitor aldım ama PC 250-280 FPS alıyor. G-Sync açmazsam ne olur input lag mı olur? 360 Hz monitör alıp 250-280 FPS almak neye sebebiyet verir?
Asıl G-Sync açarsan input lag olur, çoğu oyuncu kapalı kullanıyor bu ayarı.

360Hz monitör ile sakin sahnelerde 360 civarı FPS alırken görüntünün akıcılığına alışırsınız, çatışma anında FPS düşünce rahatsız olursunuz. Bu rahatsızlık hissi 60 Hz ile 45 FPS almaya benzer bir his, bana kalırsa eğer bilgisayarınız 240 Hz'i oynamak istediğiniz oyunlarda besleyebiliyorsa 240Hz monitör almak daha mantıklı. Aradaki gecikme farkı yalnızca 1ms~.

Geri
Yukarı