360 Total Security Essential Gizlilik Politikası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
33
Bugün babamın okul bilgisayarına 360 Total Security kuracağım ücretsizler arasında düşük kaynak kullanımı ile en iyi program bu. 150 MB kaynak kullanıyor ama gizlilik politikası konusunda hiç iyi şeyler söylenmiyor. Gizlilik politikası İngilizce ve ben de çeviri yardımıyla bakmayı denedim ama anlaşılmıyor iyi olmayan yanları nelerdir?

1 GB RAM bulunduğundan bilgisayarda Kaspersky Free kurmadım 1 GB RAM'in hepsini istiyor diye.

Ayrıca 360 Total Security ile 360 Total Security Essential farkı nedir?

Son düzenleme:
360 Total Security Essential'in mantığı bakım özelliği (hızlandırma ve temizleme) ve diğer araçlardan arındırılmış şirket bilgisayarlarını hedefe almış ürünüdür. Diğerine göre birazcık daha hafif diyebiliriz bu yönüyle.

Gizlilik konusu ise çok geniş bir konu. Günümüzde halen Kaspersky'nin gizlilik politikası konuşulmakta iken pek net konuşmamak gerekir. Fakat güvenilirdir, onu belirteyim.

Okul bilgisayarlarına kurulması içinse şunu belirteyim. USB bellek ile bulaşabilecek zararlılara karşı başarılı. Fakat hatalı tespit oranı yüksek.

Sistem özellikleri düşükse de baya bir rahatsız edici olabilir. Bilgisayarın internet bağlantısı var ise cloud teknolojili Webroot kullanmasını öneririm. Garanti müşterisi ise kullanıcılarına ücretsizdir. https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/subesiz/internet_bankaciligi/guvenlik/webroot.page

Merhaba. Ben onun Essential olmayanını kullandım, 3 motorluydu, istersek 5 motor olabiliyordu. Essential'de 5 motor yok diye biliyorum. Evet USB koruması var ve çalışıyor ama yanlış alarm fazla. Ama sistemi kastırmaz. İyi günler!

360 Total Security Essential'in mantığı bakım özelliği (hızlandırma ve temizleme) ve diğer araçlardan arındırılmış şirket bilgisayarlarını hedefe almış ürünüdür. Diğerine göre birazcık daha hafif diyebiliriz bu yönüyle.

Gizlilik konusu ise çok geniş bir konu. Günümüzde halen Kaspersky'nin gizlilik politikası konuşulmakta iken pek net konuşmamak gerekir. Fakat güvenilirdir, onu belirteyim.

Okul bilgisayarlarına kurulması içinse şunu belirteyim. USB bellek ile bulaşabilecek zararlılara karşı başarılı. Fakat hatalı tespit oranı yüksek.

Sistem özellikleri düşükse de baya bir rahatsız edici olabilir. Bilgisayarın internet bağlantısı var ise cloud teknolojili Webroot kullanmasını öneririm. Garanti müşterisi ise kullanıcılarına ücretsizdir. https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/subesiz/internet_bankaciligi/guvenlik/webroot.page
Kaspersky hakkında söylenenleri duydum. Bulut tabanlı kullanma pek mümkün değil zaten mobil internetini evde bağlıyoruz okulda da okul interneti var o da bir işe yaramıyor. İlginiz için teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı