3600 boşta 60 derecelerde

Görev yöneticisinden en kolayı.
Performans bölümünden CPU olana bakacaksınız.
1623412207394.png
1623412226535.png

İşlemciniz 50-60 Watt güç kullanıyor, yani boşta değil. Virüs taraması yaptınız mı? Bu arada gelecekte HWMonitör yerine HWiNFO kullanın.
Tarama için ne önerirsiniz Norton ile gerekli yaptım iki trojan kaldırdı.

Denetim Masası'ndan güç seçeneklerine gelin oradan dengeli seçin.
Eğer dengeli seçili ise plan ayarlarını değiştir'e basın gelişmiş ayarları değiştir yapın işlemci güç yönetimi/en düşük işlmeci durumunu 5 yapın.

1623412815545.png

Seçiliydi dengeli yaptım yeniden başlatınca değerleri ileteceğim.
Son olarak Odyssey oynadım biraz savaştım 77 dereceyi geçmedi eskiden 81'di.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1064312Eki Görüntüle 1064313

Tarama için ne önerirsiniz Norton ile gerekli yaptım iki trojan kaldırdı.

Kaspersky kullanabilirsiniz tarama için. Bu arada belirtmek isterim stok soğutucu kullanıyosanız CBP ile 45-50 derecelere kadar boşta görmeniz aslında gayet doğal, fakat 50-60 Watt kullanım bana boşta yüksek geldi. Tabi bu anakartın fazlarının verimsizliğinden kaynaklı bir durumda olabilir fakat ben neden böyle düşündüm? Çünkü Cinebench R20 testinde tam yük altında 88-90 Watt çeken bir işlemcinin boşta 50-60 Watt çekmesi mantıklı gelmediği için virüs olabilir diye şüphelendim.

Arkaplanda açık bir program buna sebep oluyor olabilir ayrıyeten, virüs olmak zorunda değil. Mesela eskiden Epic Games Launcher bu soruna sebep oluyordu Ryzen işlemciler ile.

Kaspersky kullanabilirsiniz tarama için. Bu arada belirtmek isterim stok soğutucu kullanıyosanız CBP ile 45-50 derecelere kadar boşta görmeniz aslında gayet doğal, fakat 50-60 Watt kullanım bana boşta yüksek geldi. Tabi bu anakartın fazlarının verimsizliğinden kaynaklı bir durumda olabilir fakat ben neden böyle düşündüm? Çünkü Cinebench R20 testinde tam yük altında 88-90 Watt çeken bir işlemcinin boşta 50-60 Watt çekmesi mantıklı gelmediği için virüs olabilir diye şüphelendim.

Arkaplanda açık bir program buna sebep oluyor olabilir ayrıyeten, virüs olmak zorunda değil. Mesela eskiden Epic Games Launcher bu soruna sebep oluyordu Ryzen işlemciler ile.
Stok aslında şuan iyi oyunda 77 geçmedi. Eskiden 81 e falan vardı. İşe gireceğim hayırlısı ile kule tipi alacağım. O zaman görüşeceğiz 40 olmasın o zaman kavga ederim. 😂

Geri
Yukarı