3600 sisteme Hackintosh nasıl kurulur?

Selam, sistemime Hackintosh kurmak istiyorum. Stabil bir şekilde çalışırım, önerir misiniz, ve daha önce kurmadım yardımcı olabilecek var mı?

Ryzen 5 3600, ASUS Prime X570 P, ASUS TUF Gaming RX 5700, 32 GB RAM.

Sanal makineye kurabilir misiniz acaba?

Hocam detaylı anlatımın için çok teşekkür ederim dikkatli bir şekilde bu yolları izliyeceğim sorun olursa iletişim kurabilir miyim? Mesajdan telefon verebilir misin?
Özelden yardımlaşmak yasak ancak zaten burada konu oluşturarak aldığınız hataları çözebiliriz.

Belirli Nvidia ekran kartları için o. En son desteklenen Nvidia ekran kartı 10xx serisi, ek olarak da high sierra üstü desteği yok. Eğer Nvidia ekran kartı varsa sistemde ve 10xx serisinden sonraysa donanım hızlandırması çalışmıyor. Yine eğer High Sierra üstünü kurmak istersen herhangi bir Nvidia ekran kartıyla donanım hızlandırma çalışmıyor.
Hocam dediklerinizi harfiyen yerine getirdim ilerle sarf ettim fakat şimdi Apple amblemi yarıya gelince siyah ekran geliyor ve sinyal yok diyor.
Sorunsuz çalışır gibi duruyor. Technopat'taki Monterey imajını en az 16 GB USB'ye balenaEtcher ile yazdırın. OC EFI diye bir bölüntü oluşacaktır, o bölümün içinden EFI/OC'ye girip Ryzen 6 çekirdek X570 için uyumlu Config'in adını config.plist olarak değiştirin. Sonrasında kuruluma geçebilirsiniz, başka sorun yaşarsanız konu açabilirsiniz. BIOS ayarlarınızı doğru yaptığınızdan emin olun.
Eğer açılış sırasında bir sorun yaşarsanız Config'in içinde boot-args kısmına agdpmod=pikera argümanını ekleyin. Büyük ihtimalle sorun bundan kaynaklanıyordur. Config'i ne ile düzenleyeceğinizi bilmiyorsanız ProperTree kullanabilirsiniz. Aşağıdaki linkten code kısmından .ZIP olarak indirin ve Windows üzerinden .bat uzantılı dosyayı çalıştırın. Program açıldıktan sonra sol üstten file kısmından opena basın ve USB'nin içindeki adını config.plist olarak değiştirdiğiniz dosyayı seçin. Sonrasında CTRL+F'e basıp boot-args araması yapın. Çıkan satır mavi renkle gösterilir, boot-args satırının sağına iki kez tıklayın ve son kısma bir boşluk koyup yukarıda söylediğim agdpmod=pikera argümanını yazın. Sonrasında dosyayı kaydedip çıkın.

Hocam dediklerinizi harfiyen yerine getirdim ilerleme sarf ettim fakat şimdi Apple amblemi yarıya gelince siyah ekran geliyor ve sinyal yok diyor.
Böyle bir hata almaya başladım nedir bu?

Dosya Ekleri

• 84510B5F-6072-4F95-98F7-469A2AA45486.jpeg
    84510B5F-6072-4F95-98F7-469A2AA45486.jpeg
    56,3 KB · Görüntüleme: 19
  • F3F353AF-17B0-4CFD-8563-0DE9587C86E7.jpeg
    F3F353AF-17B0-4CFD-8563-0DE9587C86E7.jpeg
    59,9 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hatalarınız için başka konu açsanız daha iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı