3600 TL MSI GTX 1060 Sistem Tavsiyesi

• Konuyu başlatan Hic
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 2B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hic

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bir yakınıma bütçesi doğrultusunda bu sistemi topladım sizce sistemin fiyat performans açısından uyumluluğu nasıldır ve önerileriniz nelerdir ? Şimdiden teşekkür ederim.

3600.PNG

Dostum seçmiş olduğun işlemci 16 adet PCI-E veriyolu hattına sahip, H110 çipset anakart ise 6 adet hatta sahip, yani işlemcine pranga vurmuş oluyorsun, bu yüzden ya B150(8 PCI-E) veya H170(16 PCI-E) çipsetli anakart seçmende fayda var. RAM'leri Dual Channel yapmakta fayda var, bütçe müsait değil ise sonradan takviye de yapılabilir. Kasanın içerisinde gelen 80+ sertifikasız PSU'lara güvenmezsen daha iyi olur, PSU'yu ayrı olarak alıp 80+Bronze veya daha üstü sertifikalı bir PSU seçersen daha güvenli olacaktır.

Ben daha demin başka bir arkadaşa önerdiğimi sana da önereyim. Monitör yerine 750 EVO'yu 850 EVO alırsın olur biter :)

Dosya Ekleri

• DAH.png
    DAH.png
    28,3 KB · Görüntüleme: 171
İmzamdaki sistemimin aynısını al gitsin not kasayı farklı alabilirsin zevkine kalmış o.

Ben daha demin başka bir arkadaşa önerdiğimi sana da önereyim. Monitör yerine 750 EVO'yu 850 EVO alırsın olur biter :)
GTX 1060 dururken benim düşünceme göre o ekran kartı olmaz teşekkür ederim yinede.

İmzamdaki sistemimin aynısını al gitsin not kasayı farklı alabilirsin zevkine kalmış o.
Kasadan ve güç kaynağından memnun musunuz hep 80+ alınması daha iyi diyorlar ama bir yerden sonra bütçe devreye giriyor.

Dostum seçmiş olduğun işlemci 16 adet PCI-E veriyolu hattına sahip, H110 çipset anakart ise 6 adet hatta sahip, yani işlemcine pranga vurmuş oluyorsun, bu yüzden ya B150(8 PCI-E) veya H170(16 PCI-E) çipsetli anakart seçmende fayda var. RAM'leri Dual Channel yapmakta fayda var, bütçe müsait değil ise sonradan takviye de yapılabilir. Kasanın içerisinde gelen 80+ sertifikasız PSU'lara güvenmezsen daha iyi olur, PSU'yu ayrı olarak alıp 80+Bronze veya daha üstü sertifikalı bir PSU seçersen daha güvenli olacaktır.
dediğiniz şekilde güncelleyip gönderme imkanınız var mı fiyatı maksimum bu kadar olacak şekilde ? Ayrıca ben göremedim MSI H110M Gaming kartında da 16 adet PCI-E veriyolu gözüküyor ben mi yanlış bakıyorum acaba ?

@BERWAR sizce nasıl olmuş bu sistem öneriniz olur mu yada uyumsuzluk gördüğünüz bir kısım.

1478206280065.png
1478206311875.png
Dostum burda ramleri 3000mhz 16gb predator yaparsan bu arada anakartın 2400mhz yazdığına bakmayın 3600mhz e kadar o.c. Desteği var ayrıca viewsonicin hepsiburadada 580tl gibi bir fiyata 21.5inch 1ms 75hz freesync bir mönitoru var istersen 800 tl verip 27" inide alabilirsin Benim düşüncelerim böyle hatam olduğunu düşünen varsa lütfen söylesin.

• Beğen
İfadeler: Hic
Eki Görüntüle 198066Eki Görüntüle 198067 Dostum burda ramleri 3000mhz 16gb predator yaparsan bu arada anakartın 2400mhz yazdığına bakmayın 3600mhz e kadar o.c. Desteği var ayrıca viewsonicin hepsiburadada 580tl gibi bir fiyata 21.5inch 1ms 75hz freesync bir mönitoru var istersen 800 tl verip 27" inide alabilirsin Benim düşüncelerim böyle hatam olduğunu düşünen varsa lütfen söylesin.
Ayrıca anakartıda gigabyte gaming 7 z170x yaparsan varya tadına doyum olmazda bütçeyi hesaplamayı unuttum [emoji16] [emoji16]

Dostum PCI-Express ekran kartı slotu X16 hızında çalışır, fakat bunu besleyen PCI-E veri yolları vardır, işlemciden alınan veri ile ekran kartını varsa M.2 SSD'yi besleyen hattı diyorum, PCI-E ekran kartı slotu %99 standart X16 ile çalışır zaten. @eroleriskin55 arkadaşın söylediği sistemdeki anakartta 6600K 6700K için kısacası OC için zaten 6100, 6402P, 6400, 6500, 6600, 6700 2133MHZ RAM destekliyor, işlemci desteklemedikten sonra anakart bu imkanı sağlasa ne sağlamasa ne...

Dostum istersen SSD'yi çıkartıp H170 anakart ile değiştirip SSD'yi sonradan da ekleyebilirsin.
3631TL.jpg

Son düzenleme:
  • Beğen
İfadeler: Hic
@Hic Sistemin güzel. B150 Anakart alınabilir. Seçtiğin Anakart modeli de yeterli. İ5 işlemciye B150 Anakart alınması taraftarıyım. @volkan-68 arkadaşın önerdiği sistem de güzel olmuş. Ekran kartı olarakta önerim RX 480 olur.
Eyvallah ustam benchmark testlerine baktığımda aklım karıştı seninde fikrini almak istedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı