3600 TL PC Önerisi

Quickra

Hectopat
Daha fazla  
Bir abinin desteğiyle bir bilgisayar toplamaya karar verdik. Maliyeti 3600 TL. Abinin önerdiği sisteme bakınca i7 7700 aşırı kaçık geldi gözüme bunu 1050 Ti'la birleştirmek ne kadar mantıklı olur emin değilim. Öneriniz felan varsa ne dizilebilir konusunda yardımcı olur musunuz? i5'i neden bu kadar istemediğini anlayamadım. Hani nasıl bir sistem dizmem gerektiği konusunda bir sistem tavsiyesinde bulunursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Not: GPU NVIDIA bileşeni içersin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir abinin desteğiyle bir bilgisayar toplamaya karar verdik. Maliyeti 3600 TL. Abinin önerdiği sisteme bakınca i7 7700 aşırı kaçık geldi gözüme bunu 1050 Ti'la birleştirmek ne kadar mantıklı olur emin değilim. Öneriniz felan varsa ne dizilebilir konusunda yardımcı olur musunuz? i5'i neden bu kadar istemediğini anlayamadım. Hani nasıl bir sistem dizmem gerektiği konusunda bir sistem tavsiyesinde bulunursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Not: GPU NVIDIA bileşeni içersin.
İlk olarak bilgisayarı hangi amaç ile kullanacaksanız işlemcisini ona göre seçin oyunlar için i5 7500 tarz işlemciler fazlasıyla yeterli oluyor. i7 7700 ile 1050 Ti birleştirmek aşırı saçma olur. i5 7500 ile Rx 480 ve ya 470 düşünebilirsin. Kasa kendi tercihin ama ben Corsair Spec 01 ve ya Zalman Z3 Plus öneririm. Güç kaynağı olarak 600w +80 +85 sertifika olması yeterli. Anakart ise B250 yonga setli bir anakart öneririm. Bazooka olabilir,Mortar olabilir veya Pro olabilir. Monitör kendi tercihin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı