3600 TL'ye Oyun Sistemi Toplama

Ender1383

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim :) Oyun oynamak için bir bilgisayar almayı düşünüyorum bütçem 3600 lira ve "Philips LED monitor 196V3LAB V-line 18.5" / 47 cm" bir monitörüm var bir headset ve klavye mouse ta almayı düşünüyorum ama monitör ssd ve headset almayı erteleyebilirim (SSD yi de ertelemeyi düşünüyorum ssd yeri bırakıp sonra taktırabilirim (değil mi ? :)). Öncelikle ekran kart ve işlemci gibi temel bileşenleri yüksek tutmayı düşünüyorum diğerlerine sonra da el atabilriz herhalde ) ekran kartı olarak www.vatanbilgisayar.com: Asus GTX970 ROG Strix GDDR5 4GB DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar işlemci olarakta www.vatanbilgisayar.com: Core i7 4790K Soket 1150 4.4GHz 8MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar üstüne bir pc toplamayı düşünüyorum bu iki parça 2331 TL tutuyor. Komple kasayı oluşturan bütün parçaları oluşturacak şekilde bir tavsiye söylerseniz sevinirim(işletim sistemi ve anti-virüs progamı nasıl olacak yüklü gelir mi ?) Birde head set tavsiyesi alabilirsem güzel olur ve son olarak total fiyat ne olur ? Bir sorunuz varsa sorabilirsiniz bir hatam varsa düzeltin iyi günler

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

4790K secimi yanlis. Eger 4790K secersek en saglam 3644TL tutuyor ve diger bilesenler icin yeterli imkan kalmiyor.

Gule gule kullanin ;)

Intel i5-4690K
MSI Z97 Gaming 5
MSI GTX970 Gaming 4G
GSKILL RipjawsX 8GB 1600MHz CL9
Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm
Zalman Z3 Plus
Zalman ZM600-LX
Cooler Master Hyper T4
Logitech G402
Razer Kraken
Logitech G103

Peki vatan bilgisayara gitsem toplarlar mı montajını yapıp işletim sistemi ve antivirüs programı yükler ler mi ?

Montaj yapmalarını istersen yapıyorlar. Antivirüs programını filan sen kur ve ayrıca windows kurmak çok zor değil. Tek şartla kurarlar. Yani oradan windows almanı isterler. Bu hataya'da düşme.

Benim önceki pc im 2001 model casper onda windows xp var. elimde windowsun yeni sürümleri yok. Antivirüs programıda nasıl yapıcam ki ?

İlk olarak burada boş yere windows kurulum rehberleri yapılmadı. İndirip usb belleğe atacaksın. Tabi yöntemine uygun. Sonrasında zaten anakart'ın yanında 1 aylık virüs programı geliyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı