3600 TL'ye Sistem Toplama

rock2me

Hectopat
  • AMD Ryzen 3 2200G 670TL
  • Asus Prime B450M-K mATX 510TL
  • Corsair 8GB 3000MHz 390TL
  • Sapphire RX 570 Nitro+ 4GB 990TL
  • Corsair Carbide SPEC-04 600W Kasa 600TL
  • Kingston 480GB A400 SSD 420TL

Merhaba arkadaşlar. İlk defa sistem kuruyorum ve internetten bulduğum fiyatlarla böyle bir sistem oluşturdum. Sizce eksikleri ne? Neler farklı olmalı? Bu sorularımı yanıtlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Şu hazır sistem nasıl ? 20 TL ekleyip 600W yapabilirsin güç kaynağını. Anakarttan kısmış ama işlemci 2500x
AMD Ryzen 5 2500X 3.6GHz, RX570 4GB, 8GB Ram, 1TB HDD Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu PC
Anakartı biraz yüksek tutmamın sebebi yeni nesil işlemciler çıktığında onlara geçmeyi düşünüyorum. Şimdi giriş seviyesinde 2200g beni idare eder herhalde. Ayrıca hdd koymayı düşünmüyorum. 480gb beni başta fazlasıyla idare eder. Sonra bir çaresine bakarım.

İşlemciyi bir şekilde Ryzen 5 1600 veya 2600 falan yaparsan daha iyi olur bence kasa ana kart gibi bileşenleri daha ucuz yollu alarak.

Anakartı biraz yüksek tutmamın sebebi yeni nesil işlemciler çıktığında onlara geçmeyi düşünüyorum. Şimdi giriş seviyesinde 2200g beni idare eder herhalde. Ayrıca hdd koymayı düşünmüyorum. 480gb beni başta fazlasıyla idare eder. Sonra bir çaresine bakarım.

B350 anakartta düşük seviye değil sonuçta AM4 soket yapısında bios ile yeni nesil işlemcileride destekleyecek yüzde 90. Anakarttan kısmamak için işlemciden kısmanda ilginç.

Benchmark testlerinde darboğaz gibi bir sıkıntı yoksa kullanabilirsin o zaman daha sonra değiştirirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı