36000 TL Kasa Toplama

Bütçe
36000

phirrat

Picopat
Daha fazla  
Merhaba,
Başlıkta görüldüğü gibi elimde 36000 TL bir bütçe var. Kulaklık, mouse ve klavyem olmasına karşın monitörüm olmadığı için monitörde önerebilirseniz müteşekkir olurum. Monitör özellikleri olarak da 1 ms olmasına ve IPS panel olmasına dikkat ederseniz sevinirim. Bilgisayarı toplama amacımsa ağırlıkla oyun, 3D modelling ve oyun yapımı üzerine olacak.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler ^^

Bütçeyi biraz aşıyor monitör ile beraber ama işini fazlasıyla görecektir. Ekran kartı, alabileceğin en iyi 3070Ti olabilir.

Yorumlarınız için çok teşşekürler @xXenom @YigiTZ0 peki bu alanda AMD ekran kartları hakkında ne düşünüyorsunuz mesela 3070Ti yerine 6800 veya 3080 yerine 6800XT koyulsa ne gibi değişiklikler olur?

Merhaba,
Başlıkta görüldüğü gibi elimde 36000 TL bir bütçe var. Kulaklık, mouse ve klavyem olmasına karşın monitörüm olmadığı için monitörde önerebilirseniz müteşekkir olurum. Monitör özellikleri olarak da 1 ms olmasına ve IPS panel olmasına dikkat ederseniz sevinirim. Bilgisayarı toplama amacımsa ağırlıkla oyun, 3D modelling ve oyun yapımı üzerine olacak.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler ^^

Yorumlarınız için çok teşekkürler @xXenom @YigiTZ0 peki bu alanda AMD ekran kartları hakkında ne düşünüyorsunuz mesela 3070 Ti yerine 6800 veya 3080 yerine 6800XT koyulsa ne gibi değişiklikler olur?

3D modelling ve oyun yapımında NVIDIA daha başarılı olduğundan dolayı attığım RTX 3070 Ti'ı alman daha iyi olacaktır.

Yorumlarınız için çok teşekkürler @xXenom @YigiTZ0 peki bu alanda AMD ekran kartları hakkında ne düşünüyorsunuz mesela 3070 Ti yerine 6800 veya 3080 yerine 6800XT koyulsa ne gibi değişiklikler olur?

Dediginiz kart AMD'nin karti diye biliyorum oyun icin AMD pek kullanizlmaz NVIDIA daha performansli ve RTX ozellikleri ile grafikleri daha gerçekçi gosterir ve DLSS teknolojisi ile en yuksek ayarlarda en akici oyun deneyimini saglar diyebiliriz.
Yayin acicaksaniz arkadasin dedigi sistem cok iyi yalniz yayini islemciden verirseniz zorlayabilicegini dusunuyorum.

Dediginiz kart AMD'nin karti diye biliyorum oyun icin AMD pek kullanizlmaz NVIDIA daha performansli ve RTX ozellikleri ile grafikleri daha gerçekçi gosterir ve DLSS teknolojisi ile en yuksek ayarlarda en akici oyun deneyimini saglar diyebiliriz.
Yayin acicaksaniz arkadasin dedigi sistem cok iyi yalniz yayini islemciden verirseniz zorlayabilicegini dusunuyorum.

Oyun için AMD pek kullanılmaz mı? Bilginiz yoksa yönlendirme yapmayın ne olur yahu.

Belirttiğim kartlar yakın olmasına karşın oyun performansında NVIDIA'nın Studio sistemini unuttum xXenom bahsedince 3D Modelling'den hatırladım ama Yiğit2007'nin yazdığını elemek zorundayım çünkü zorlayarak max 40000 yapabilirim maalesef 12600K ve 3070Ti seçeneğine gidebilirim @xXenom Gaming X Trio,TUF beya Gigabyte'ınki hakkında ne düşünüyorsunuz? ve @messinicocugu sizin de yorumunuzu almak isterim hocam

Esas oyun için AMD kullanılır, render ve yayın tarzı işler için NVIDIA tercih edilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı