3600MHz vs 4000MHz

O kalitedeki işlemci zaten gerekeni yapar 3-5 FPS için RAM'e o kadar para harcamak yerine o parayı ekran kartına harca eğer amacın oyunda yüksek FPS ise. Ayrıca işlemci için yeterli frekans ve gecikmede RAM'e sahipseniz RAM için ikinci adım 32 GB RAM (2X16 GB öneririm) kullanmanız olmalı. Oyun, Discord, OBS, tarayıcı vs. derken 16 GB RAM sınıra yaklaşıyor bazı senaryolarda ve bazı oyunlarda.

Arkadaşlar ekran kartım RTX 4070. RAM'lari 4000MHz yaptım CL değeri ile oynamadım zaten.
Kendilinden 18 CL dokunmadım ona elimle 4000 bin yaptım.

CL değeri 16 yapıp 3800 MHz de çalıştıra bildim 4000 MHz de CL 16 yapamadım. Bende geri çektim ayarları 4000 bin de kullanıyorum.

Arkadaşlar ekran kartım RTX 4070. RAM'lari 4000MHz yaptım CL değeri ile oynamadım zaten.
Kendilinden 18 CL dokunmadım ona elimle 4000 bin yaptım.

Stabilite testine de sokmadın yani. Bir fotoğraf at bakalım değerlere.

Stabilite testine de sokmadın yani. Bir fotoğraf at bakalım değerlere.

..........

CL değeri 16 yapıp 3800 MHz de çalıştıra bildim. Böyle mi yapayım yoksa bu ayarlar kalsınmı.

Dosya Ekleri

• ZenTimings_Screenshot.png
    ZenTimings_Screenshot.png
    37,7 KB · Görüntüleme: 10
..........

CL değeri 16 yapıp 3800 MHz de çalıştıra bildim. Böyle mi yapayım yoksa bu ayarlar kalsınmı.

Bu kadar berbat RAM zamanlamalarını hayatımda görmedim ben. FCLK yanlış, UCLK yanlış, tRDWR ve tWRRD uzaya çıkmış, SOC voltajı yetersiz, tFAW tWTRL tRTP tCKE tRRDL tRRDS rezil durumda.

En iyisi XMP'ye çekin, bu şekilde XMP'den bile düşük performans alacaksınız.

Bu kadar berbat RAM zamanlamalarını hayatımda görmedim ben. Fclk yanlış, uclk yanlış, trdwr ve twrrd uzaya çıkmış, SoC voltajı yetersiz, tfaw twtrl trtp tcke trrdl trrds rezil durumda.

En iyisi XMP'ye çekin, bu şekilde XMP'den bile düşük performans alacaksınız.

Hocam XMP de zaten sadece 4000 MHz çektim istersen BIOS'u açıp fotoğraf çekeyim.

Merhaba, işlemcim R7 5800x3D. RAM'larım şu an 3600 MHz, 4000 MHz yaparsam fark olur mu acaba?

RAM'bu.
3-5 fps artar

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı