3600X PC kasası yere düşünce anakart logosu bile gelmiyor

harmanprecious

Kilopat
Daha fazla  
Selam.
Sorunum ise şu, bugün gün içerisinde 72 santimetrelik bir masadan düştü.
HDMI kablosu haliyle yamulmuştu. Yeni HDMI kablosu alıp denediğimde ise ekrana görüntü gelmediğini fark ettim.
Ekran kartını denemeye karar verdim ve başka bir bilgisayar üzerinde denediğimde takır takır çalışıyordu.
Sonrasında anakartın şase yaptığını düşünüp uzay montaj yaptım.
Durum yine aynı.
Şu anda sorunun %75 anakart %25 işlemcide olduğunu düşünüyorum.
Şöyle bir problemde olabilir, anakart üzerindeki ekran kartı girişi zarar görmüş olabilir.
Sizce anakartı bir bilirine mi bırakayım yoksa direkt değiştireyim mi?

Hocam götür bilgisayarcıda denet istersen en mantıklısı o olacaktır. Düşmeni etkisiyle her bileşen hasar almış oabilir. Çok geçmiş olsun.

Geçmiş olsun. İlk başta bilgisayarı komple söküp yeniden takıp çalıştırmayı dene. Olmazsa bilgisayarcıya gidip tek tek parçaları dene ilk başta. Hemen teşhis koyup boşa para harcama. Sorun ortaya çıkar bütün parçaları tek tek denersen.

Ekran kartini diger slota tak kardesim.

B450M-A Pro Max anakartta tek PCI Express slotu var.

Geçmiş olsun. İlk başta bilgisayarı komple söküp yeniden takıp çalıştırmayı dene. Olmazsa bilgisayarcıya gidip tek tek parçaları dene ilk başta. Hemen teşhis koyup boşa para harcama. Sorun ortaya çıkar bütün parçaları tek tek denersen.
Teşekkürler büyük ihtimal öyle yapacağım.

Geçmiş olsun. Eğer çalışma sırasında düşmüş ise harddisk te zarar görmüş olabilir.
Düşünce titreşim oluşur anakartta çok malzeme var soğuk lehim gibi birşey yapmış olabilir.

Geri
Yukarı