3600X sıvı soğutma önerisi

Hasanyildiz29

Centipat
Merhabalar.

AMD Ryzen 5 3600X işlemcim var. Stok fanıyla oyun falan oynadığım zaman işlemci 80-83 dereceleri görüyor. Cooler Master ML240L almayı düşünüyorum sizce nasıl soğutucu, overclok falan yapsam iş görür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
ML240L soğutma olarak iyi fakat fanları dayanılmaz ses çıkarıyor. Arctic Liquid Freezer II tavsiye ederim, piyasadaki en iyi performansı veren AIO'lardan biri ve ses sorunu yok.

Bu linkteki ürünü kullanıyorum r9 3950x işlemcim var. İşim işlemci ile ok memnunum fakat baya bir tuzlu ama piyasanın kralı olduğu kesin.
ML240 kötü bir tercih nedeni ise fanlarının çok sesli olması. ML240L alınca 2 de fan almanız gerekmekte haberiniz olsun bence 1k civarlarına getirin bütçeyi güzel şey alabilirsiniz.

Ama ben halen BU yazan yerdekini öneririm bi kere alın ömür bou kullanın bende mantık bu :D

ML240 kullanıyorum fanları söktüm direk zaten RGB fanlarımı kullanıyorum çok memnunum 1 aylık 350 TL'ye almıştım. Otomatik overlock 4.4 GHz'e kadar çıkıyor işlemci sıcaklığı ise 65'lerde genelde.

Yorumlarınız için teşekkürler ses benim için problem değil bütçem 800 ila 1000 lira arası şöyle adam akıllı soğutsun sağlam olsun yeterli benim için
Bu linkteki ürünü kullanıyorum r9 3950x işlemcim var. İşim işlemci ile ok memnunum fakat baya bir tuzlu ama piyasanın kralı olduğu kesin.
ML240 kötü bir tercih nedeni ise fanlarının çok sesli olması. ML240L alınca 2 de fan almanız gerekmekte haberiniz olsun bence 1k civarlarına getirin bütçeyi güzel şey alabilirsiniz.

Ama ben halen BU yazan yerdekini öneririm bi kere alın ömür bou kullanın bende mantık bu :D

Evet bende bi kere alıp sağlam kullanma taraftarıyım ama şuan ona o kadar para çıkaramam :)

Geri
Yukarı