3600X termal macun sürerken boşluk bırakmak

mustafademrbag

Centipat
Daha fazla  
Yakın zamanda kendime sistem toplarken termal macunu sürerken hafif boşluklar bıraktım ve çok iyi süremedim. Ekran kartı olmadığı için görüntüyü henüz alamıyorum. O yüzden sıcaklık değerlerini göremiyorum. Bir sıkıntı olur mu?
Termal macun: Corsair xtm50.

Sıvı soğutma: Corsair H100I SE RGB.
Anakart: ASUS ROG B550-E.
CPU: AMD Ryzen 5 3600X.
GPU: MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio.
PSU: ASUS ROG 850W white 80 Plus Gold.
Kasa: Corsair iCUE 465X white.
SSD: Samsung 970 Evo 500 GB NVMe M.2.

Hocam sizinle resmen aynı sistemi kullanıyorum neredeyse ve işlemci oyunlarda Max 70-75 civarı ısı alıyor bu oyunlarda RTX falan hep açık yani işlemciye aşırı bir yük bindirdiğimde bu değerler oluyor bende termal macunu boşluk bırakarak sıktım bu arada.

2 Tane mercimek tanesini erzaktan alın bakın en fazla o kadar sürün işlemcim tam yükte 85 derece görüyordu 2 mercimek tanesi kadar sürdüm ve yaydım şimdi 70 dereceyi görmüyorum bile.

Zaten termal macunun amacı soğutucu blok ile IHS arasındaki mikroskobik boşlukları doldurmak, o boşluğa yayılmış olması gerek.

Hocam sizinle resmen aynı sistemi kullanıyorum neredeyse ve işlemci oyunlarda Max 70-75 civarı ısı alıyor bu oyunlarda RTX falan hep açık yani işlemciye aşırı bir yük bindirdiğimde bu değerler oluyor bende termal macunu boşluk bırakarak sıktım bu arada.

Teşekkürler içimi biraz rahatlattınız bu arada termal macunu yaydırdığım halde boşluklar kaldı çok bir sıkıntı yaratmaz değil mi?

Teşekkürler içimi biraz rahatlattınız bu arada termal macunu yaydırdığım halde boşluklar kaldı çok bir sıkıntı yaratmaz değil mi?

Sıvı soğutmaya o kadar para vermene rağmen yüksek sıcaklık görürsün Turbo hızıyla alakalı sorunlar yaşabilirsin. Yani işlemci Turbo moda geçmez ya da daha düşük frekanslarda çalışır vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı