3600X Yük altında 85 Derece

Whystreo

Hectopat
Merhaba,
3600X model işlemciye sahibim ve yük altında ekte belirttiğim resimdeki değerleri gösteriyor.
BIOS üzerinden Game Mod açık (Sürekli 4.25 GHz'de çalışıyor) ve boşta 42-52 derece arasında sürekli 42'ye kadar yavaş yavaş iniyor tam indiğinde bir anda 50-52'ye oluyor yine yavaş yavaş iniyor.
Güç seçeneği ayarlarım: AMD Ryzen Balanced

Sistem: Kasa: Cooler Master Masterbox Lite 5 Güç Kaynağı: High Power 600W 80+ Gold Anakart: MSI B450 GAMING Plus Max 4133MHz İşlemci: Ryzen 5 3600X 3, 8GHz 35MB İşlemci Soğutucu: Dark Freezer X126 Ekran Kartı: MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X 6 GB GDDR6 192Bit RAM: 2xCORSAIR 8 GB DDR4 3000MHz Kasa Soğutucu: Akasa Viper 12 cm S-Flow - Aerocool Orbit RC 3x12cm RGB LED Fan Harddisk: Seagate 3.5" 1TB Barracuda SATA 7200RPM SSD: Toshiba OCZ 240GB TR200 SSD Monitör: ViewSonic XG2401 144 Hz 1 ms 1920X1080

Dosya Ekleri

• asdasdasd.png
    asdasdasd.png
    500,5 KB · Görüntüleme: 96
Son düzenleyen: Moderatör:
İnan başlığı görür görmez dedim ki: Kesin anakart MSI 😂😂. Mevzu MSI anakartlarda olan voltaj problemi.

MSI anakartların oto overclock fonksiyonu var arkadaş onu açmış voltajı bol keseden veren bir özellik. Eğer en iyi sıcaklık değerini istiyorsanız manuel yapacaksınız voltaj düşüre düşüre istediğiniz hız için stabil en düşük voltajı bulacaksınız.

Bu bir "problem" değil kullanıcı tercihi soğutman iyi değilse bol voltaj vermeyeceksin bu her işlemcide geçerli bir durum.

Game mod kapatılırsa sıcaklık düşer. Kasa iyi soğutamıyorsa yan kapağı açmak 5-10 derece düşürebilir yine.

Kasanın ön ve yan kapağını açmayı denediniz mi? Çünkü o kasanın hava sirkülasyonu gerçekten de berbat.
Ön kısmı açık hocam, dediğiniz gibi ne yazık ki berbat bir hava akışı var.
bios a girip otomatik oc yi devre dışı bırakıp tekrar sıcaklık testi yapın.
Hocam otomatik OC'den kastınız ?
Core Performance Boost ya da Game Mod mu ?
MSI anakartların oto overclock fonksiyonu var arkadaş onu açmış voltajı bol keseden veren bir özellik. Eğer en iyi sıcaklık değerini istiyorsanız manuel yapacaksınız voltaj düşüre düşüre istediğiniz hız için stabil en düşük voltajı bulacaksınız.

Bu bir "problem" değil kullanıcı tercihi soğutman iyi değilse bol voltaj vermeyeceksin bu her işlemcide geçerli bir durum.

Game mod kapatılırsa sıcaklık düşer. Kasa iyi soğutamıyorsa yan kapağı açmak 5-10 derece düşürebilir yine.
Hocam peki değerlerin bu şekilde olmasının bana bir zararı var mı ?
İnan başlığı görür görmez dedim ki : kesin anakart MSI 😂😂. Mevzu MSI anakartlarda olan voltaj problemi.
Peki hocam bana bir zararı olur mu değerlerin bu şekilde olmasının ?

Yeni konular

Geri
Yukarı