5700XT yük altında 80-85 derecelere çıkıyor

Emircanazik

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar dün aldığım Sapphire AMD 5700XT sıcaklık değerleri bana yüksek geldi. Oyunlarda Ultra ayarlarda 80-85 dereceye kadar yükseliyor.
Bunlar kabul edilebilir değerler mi?

image.jpg

Beyler kasa modelimi bilmiyorum ancak size fotoğraf atabilirim. Arkada egzoz fan var yukarıda bir tane fan var ve önde var 1 tane fan var.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    101,2 KB · Görüntüleme: 36
Öndeki fanı içeriye hava alacak şekilde, üstteki ve arkadaki fanıda içerdeki havayı dışarıya atacak şekilde ayarlayın, mümkünse öndeki fan sayısınıda artırın.
Eğer yine olmuyorsa zaten ekran kartının soğutması yeterli değil demektir. Ekran kartı fanlarını %85'lere çıkartın en azından 75 dereceleri görsün sesine katlanacaksınız artık. Olmadı iade edin veya değiştirin.

Bilgisayarımı yeri olmadığından dolayı fotoğraftaki yere koyuyorum sizce bunda dolayı ısımış olabilir mi? Bunu denemek için bilgisayarı ferah bi yere koyduğumda sıcakların bu şekilde olduğunu gördüm

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    112,6 KB · Görüntüleme: 31
  • image.jpg
    image.jpg
    184 KB · Görüntüleme: 33
Bilgisayarımı yeri olmadığından dolayı fotoğraftaki yere koyuyorum sizce bunda dolayı ısımış olabilir mi? Bunu denemek için bilgisayarı ferah bi yere koyduğumda sıcakların bu şekilde olduğunu gördüm
Hocam kasanızın hava akışı kötü. Bir de dar bir ortama koyunca yüksek sıcaklıklara çıkıyor.

Youtube'dan baktığım videolara göre RX 5700XT'nin referans tasarımı bile 83 derece görüyor, yani sizde bir sıkıntı var.
Ama koyacak başka yerim yok bilgisayarı size bir fotoğraf atsam belki çözüm bulabilirsiniz.
Masanın üstüne koyabilir misiniz ? Bence alt tarafta durmasında sıkıntı yok benim kasamın yeri berbat ve ısınma problemim yok.
77 derece iyi bir değer tabi diğerine göre, sorunun kasada ve havalandırmada olduğunu görmüş olduk.

YouTube'dan baktığım videolara göre RX 5700XT'nin referans tasarımı bile 83 derece görüyor, yani sizde bir sıkıntı var.

Masanın üstüne koyabilir misiniz? Bence alt tarafta durmasında sıkıntı yok benim kasamın yeri berbat ve ısınma problemim yok.

77 derece iyi bir değer tabii diğerine göre, sorunun kasada ve havalandırmada olduğunu görmüş olduk.

Malaesef oradan başka koyacak yerim yok :(
Malaesef oradan başka koyacak yerim yok :(

Son olarak ne yapmamı önerirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı