3600XT sisteme GT 420 takmak zarar verir mi?

kodeks11

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemcim AMD Ryzen 5 3600XT, 8x2 3200 MHz RAM ve ekran kartına şu an bütçem olmadığı için 2 GB'lık NVIDIA gforce GT420 taktım. İşlerimi görür mü? CS:GO falan oynasam düşük ayarlarda sisteme zarar verir mi? Ya da darboğazlık bir sorun olur mu?

Zarar vermez ve performans sorunu yaşamazsın fakat şimdiye kadar gördüğüm en saçma sistem olur herhalde. En kısa zamanda ekran kartı almaya çalışın bence.

Arkadaşlar işlemcim AMD Ryzen 5 3600XT, 8x2 3200 MHz RAM ve ekran kartına şu an bütçem olmadığı için 2 GB'lık NVIDIA gforce GT420 taktım. İşlerimi görür mü? CS:GO falan oynasam düşük ayarlarda sisteme zarar verir mi? Ya da darboğazlık bir sorun olur mu?
Sisteme herhangi bir zararı olmaz. Sadece ekran kartından dolayı düşük performans alırsınız.

Darboğaz marboğaz olmaz. Kullanılır. Sistem saçma falan da değil. Adam sadece render alıyor mesela ama ekrana görüntüde istiyor. Bu bağlamda oldukça mantıklı bir sistem.

Tabi sizin asıl amacınız oyun olduğu için daha iyi bir ekran kartına ihtiyacınız var.

Ekran kartı %100 olunca darboğaz dersiniz %70 olunca sistem performans vermiyor dersiniz.

Darboğazınında bilmem neyinde ne olduğunu çok iyi biliyorum. Birileri çıkıp bana anlatmaya kalkmasın.

Ekran kartının kullanımının zaten %100 olması gerek. Neyin darboğazı?

Geri
Yukarı