360mm destekli kasa ve 360mm sıvı soğutma önerisi

Bütçe
4000
Emin misiniz? Kaynak neresi? Öyle bir durum mümkün değil 5600 ile 400 FPS alınıyor basit bir PBO ile 200 MHz artırılır 5700X.

Üste 360 öne 360 kenara 240mm takılıyor.

Önemli olan alınabilmesi değil hocam stabillik. 5600X, Ryzen 5 olduğu için çekirdek sayısından dolayı yayın, render ve genel kullanımda bana yetmiyor. Ryzen 7 5700X kullanan komşum var sistemimiz neredeyse birebir Ryzen 7 5800X kullanan da bir arkadaşım var o da neredeyse benimle aynı sistemi kullanıyor arada stabil FPS farkları gözle görünebiliyor. Şu an 5800X kullanıyorum poligon: 900FPS, DM ve ranked: 400-600FPS stabil 490-510 ortalama olarak görüntülüyorum.
Hogwarts Legacy oynarken sıcaklık değerleri bu şekilde. Soğutucum AMD Wraith Prism.
Her şekilde hocam konumuz iade vs değil. Bu fiyat bandına ne yapabilirim 😀

1676974723591.png

Son düzenleme:
Önemli olan alınabilmesi değil hocam stabillik. 5600X, Ryzen 5 olduğu için çekirdek sayısından dolayı yayın, render ve genel kullanımda bana yetmiyor. Ryzen 7 5700X kullanan komşum var sistemimiz neredeyse birebir Ryzen 7 5800X kullanan da bir arkadaşım var o da neredeyse benimle aynı sistemi kullanıyor arada stabil FPS farkları gözle görünebiliyor. Şu an 5800X kullanıyorum poligon: 900FPS, DM ve ranked: 400-600FPS stabil 490-510 ortalama olarak görüntülüyorum.
Hogwarts Legacy oynarken sıcaklık değerleri bu şekilde. Soğutucum AMD Wraith Prism.
Her şekilde hocam konumuz iade vs değil. Bu fiyat bandına ne yapabilirim 😀

Eki Görüntüle 1677158

Demek istediğim 5800X'e ektra para vermeye gerek yok 5700X ile neredeyse birebir aynı. Sadece 5800X 100 MHz daha fazla.

Demek istediğim 5800X'e ektra para vermeye gerek yok 5700X ile neredeyse birebir aynı. Sadece 5800X 100 MHz daha fazla.
Bütçeyi biraz daha arttırıp aşağıda belirttiklerimi almayı düşünüyorum hocam fikriniz nedir?

Bütçeyi biraz daha arttırıp aşağıda belirttiklerimi almayı düşünüyorum hocam fikriniz nedir?

Kasa olabilir ama sırf üstüne ısı yazıyor diye 1.5k fazladan verilmez Arctic 240mm bile daha iyi bundan.

Kasa olabilir ama sırf üstüne ısı yazıyor diye 1.5k fazladan verilmez Arctic 240mm bile daha iyi bundan.
hocam ben uzay sistem kullanıyorum 4000tlye de olmayacak bu iş galiba. Önce sıvı soğutmayı sonra kasayı alacağım o yüzden şöyle 3.5k civarı bir sıvı soğutma önerir misin? Diğer ay da kasa alacağım.

Hocam ben uzay sistem kullanıyorum 4000TL'ye de olmayacak bu iş galiba. Önce sıvı soğutmayı sonra kasayı alacağım o yüzden şöyle 3.5k civarı bir sıvı soğutma önerir misin? Diğer ay da kasa alacağım.

Lian Li GALAHAD AIO UNI FAN SL Edition 360 Black 360 mm İşlemci Sıvı Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (bu bütçeyi aşıyor ama görüntü olarak bayıldığı bir ürün performans olarak da Arctic'den az iyi)

Hocam ben uzay sistem kullanıyorum 4000TL'ye de olmayacak bu iş galiba. Önce sıvı soğutmayı sonra kasayı alacağım o yüzden şöyle 3.5k civarı bir sıvı soğutma önerir misin? Diğer ay da kasa alacağım.

Hocam ben AIGO-DLX21-Kasa aldım bugün. İşlemcimde 5700X. Yapabilirsem Arctic Liquid Freezer II 360 yapacağım ilerleyen zamanlarda. Bu sıvı soğutucuyu öneriyorlar bayağı. Ama radyotörü bayağı kalınmış o yüzden her kasaya sığmıyor sanırım. İsterseniz bir araştırın bu markayı.

Emin misiniz? Kaynak neresi? Öyle bir durum mümkün değil 5600 ile 400 FPS alınıyor basit bir PBO ile 200 MHz artırılır 5700X.

Üste 360 öne 360 kenara 240mm takılıyor.
Güç kaynağı ile pahalıya geliyor. PSU olmayan versiyonunun stoğu yok beklemedeyim.

Hocam ben AIGO-DLX21-Kasa aldım bugün. İşlemcimde 5700X. Yapabilirsem Arctic Liquid Freezer II 360 yapacağım ilerleyen zamanlarda. Bu sıvı soğutucuyu öneriyorlar bayağı. Ama radyotörü bayağı kalınmış o yüzden her kasaya sığmıyor sanırım. İsterseniz bir araştırın bu markayı.
Güç kaynağı içinde olanından mı aldınız?

Güç kaynağı ile pahalıya geliyor. PSU olmayan versiyonunun stoku yok beklemedeyim.

Güç kaynağı içinde olanından mı aldınız?

Evet güç kaynağı modeli içinde olanından aldım. Güç kaynağım var kendiminkini kullanacağım. Güç kaynaksız modeli stokta yoktu. Sanırım yeni bir model getireceklermiş. Gelir mi bilmiyorum dlx21. Jumbuma forumda sorduğumda

" Merhaba DLX21 EOL oldu. İthalatçı firma yeni ürün olarak ne getireceği netleşmediği için bilgi veremiyoruz. Ancak Beyaz yok orası kesin. DLX21 de 1-2 adet mevcuttur. "

yazdı dün bana.

Evet güç kaynağı modeli içinde olanından aldım. Güç kaynağım var kendiminkini kullanacağım. Güç kaynaksız modeli stokta yoktu. Sanırım yeni bir model getireceklermiş. Gelir mi bilmiyorum dlx21. jumbuma forumda sorduğumda

" Merhaba dlx21 eol oldu. İthalatçı firma yeni ürün olarak ne getireceği netleşmediği için bilgi veremiyoruz. Ancak beyaz yok orası kesin. Dlx21 de 1-2 adet mevcuttur. "

Yazdı dün bana.

Dlx 22 diye bir model var o olabilir ama emin değilim darkFlash sitesinde bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı