37.000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
37.000 TL
Bir de 1600p ekranda sıkıntı oluyor mu sizin için oyunlarda. Bende almayı düşünüyorum cihazı bilemedim 1600p sıkıntı çıkarır mı diye ?
Yok hocam hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ekran çok canlı ve güzel gösteriyor renkleri falan. 1600p olması pek bir sorun teşkil etmiyor bana şu anlık.

Hocam gelince küçük çaplı incelemesini yapar mısın rica etsem ? ( rgb yazılımı ve batarya )
RGB yazılımı da iyi bu arada. Corsair ile ortak oldukları için Corsair iCue yazılımını kullanıyorlar. Her tuşa ayrı ayrı renk atayabiliyorsunuz.

Yok hocam hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ekran çok canlı ve güzel gösteriyor renkleri falan. 1600p olması pek bir sorun teşkil etmiyor bana şu anlık.

RGB yazılımı da iyi bu arada. Corsair ile ortak oldukları için Corsair iCue yazılımını kullanıyorlar. Her tuşa ayrı ayrı renk atayabiliyorsunuz.
Çok teşekkür ederim.

1440P'ye veya 1080P'ye çektiğinizde oyunlarda ne kadar bozulma oluyor onu da bir denerseniz güzel olur hocam :D
Tamamdır. Şu an yoldayım akşam bilgisayarı açınca yapacağım bunu.
Bozulma dediğiniz tam olarak nasıl bir bozulma bu arada? Ekrana tam sığmaması mı? Çok kalitesiz görünmesi mi? Fark edilir mi kolayca?

Bu arada oyun içerisinde 1080p indirsem yeterli olur değil mi? Direkt bilgisayarın ekran ayarlarından da 1080p yapmama gerek var mı?

Bozulma dediğiniz tam olarak nasıl bir bozulma bu arada? Ekrana tam sığmaması mı? Çok kalitesiz görünmesi mi? Fark edilir mi kolayca?

Bu arada oyun içerisinde 1080p indirsem yeterli olur değil mi? Direkt bilgisayarın ekran ayarlarından da 1080p yapmama gerek var mı?
@Artoria Pendragon hocam başka yapmamı istediğiniz testler varsa yapabilirim. Mesajı görmediniz galiba bir de etiketleyeyim dedim :) . Akşama doğru 2K ve 1080p testi de yapacağım, Afterburner falan açık kalsın mı testi yaparken? Sıcaklığı, VRAM kullanımı falan önemli mi yoksa direkt görüntü kalitesine mi bakayım? RDR 2'de deneyeceğim.

@Artoria Pendragon hocam başka yapmamı istediğiniz testler varsa yapabilirim. Mesajı görmediniz galiba bir de etiketleyeyim dedim :) . Akşama doğru 2K ve 1080p testi de yapacağım, Afterburner falan açık kalsın mı testi yaparken? Sıcaklığı, VRAM kullanımı falan önemli mi yoksa direkt görüntü kalitesine mi bakayım? RDR 2'de deneyeceğim.
Bir de şey soracaktım, ben SSD alırsam sadece M.2 SSD alacağım değil mi? Nvme SSD falan almama gerek yok sanırım? Üründe hangi SSD markası var? Onunla aynı alayım.
Masaüstünde kullanılanla dizüstünde olan M.2'ler aynı mı? Yoksa ikisi için farklı SSD'ler mi var?

Son düzenleme:
Sıcaklığı ve görüntüyü kontrol edin hocam. M.2 NVMe SSD alacaksınız SATA değil, RAM değil bu uyumsuzluk olma ihtimali yok o yüzden farkli SSD'lerde alabilirsiniz, masaüstünde kullanilanla fark yok bütçe nedir?

Sıcaklığı ve görüntüyü kontrol edin hocam. M.2 NVMe SSD alacaksınız SATA değil, RAM değil bu uyumsuzluk olma ihtimali yok o yüzden farkli SSD'lerde alabilirsiniz, masaüstünde kullanilanla fark yok bütçe nedir?
1500-2000 TL arası verebilirim.
Hem normal M.2 SSD var hem de NVMe M.2 SSD var diye biliyorum, farkları ne oluyor? Benim NVMe SSD mi almam lazım?

Akşam Afterburner'u da açıp göstereceğim 1080p ve 2K testini de öyleyse. Şu an yoldayım, gidiyorum üniversiteye :) . Ordan da yurda geçince halledeceğim. Teşekkürler.

1500-2000 TL arası verebilirim.
Hem normal M.2 SSD var hem de NVMe M.2 SSD var diye biliyorum, farkları ne oluyor? Benim NVMe SSD mi almam lazım?

Akşam Afterburner'u da açıp göstereceğim 1080p ve 2K testini de öyleyse. Şu an yoldayım, gidiyorum üniversiteye :). Oradan da yurda geçince halledeceğim. Teşekkürler.

' M.2 ve SATA bir bağlantı arayüzüdür, NVMe ise bir teknoloji. NVMe SSD'ler saniyede 5000 megabayt okuma ve yazma hızına ulaşabilirler ve M.2 arayüzünü kullanırlar. SATA SSD'ler arayüz yüzünden genellikle saniyede 550 okuma ve yazma hızlarına ulaşabilirler. Not: Her M.2 SSD NVMe değildir.'

umarım güzel bir üniversite hayatı yaşarsınız hocam. Bol şanslar :)

' M.2 ve SATA bir bağlantı arayüzüdür, NVMe ise bir teknoloji. NVMe SSD'ler saniyede 5000 megabayt okuma ve yazma hızına ulaşabilirler ve M.2 arayüzünü kullanırlar. SATA SSD'ler arayüz yüzünden genellikle saniyede 550 okuma ve yazma hızlarına ulaşabilirler. Not: Her M.2 SSD NVMe değildir.'

umarım güzel bir üniversite hayatı yaşarsınız hocam. Bol şanslar :)
Güzel dileğiniz için çok teşekkür ederim hocam. NVMe alacağım o zaman. Attığınız linkteki ürün güzelmiş. NVMe yeni bir SSD aldıktan sonra Windows'u ona taşımak zor olur mu acaba? Yoksa gerek yok mudur Windows'u taşımaya sizce?

SSD'nize bir hız testi yapın isterseniz, gen3 cıkarsa muhtemelen Samsung'dan 2 kat daha yavas olacaktır, o şekilde cıkarsa ugrasırım derseniz tasıyabılırsınız ama bence gerek yok tasımanıza.

Geri
Yukarı