37.000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
37.000 TL
SSD'nize bir hız testi yapın isterseniz, gen3 cıkarsa muhtemelen Samsung'dan 2 kat daha yavas olacaktır, o şekilde cıkarsa ugrasırım derseniz tasıyabılırsınız ama bence gerek yok tasımanıza.
Hocam CrystalDiskInfo sonuçları bu şekilde:
Screenshot_1.png

Tabii arkada yine birkaç program vardı. Onlar bunu etkiliyor mu bilmiyorum.

1080p ve 1440p testlerini de şimdi yapacağım. Ama bir sorum var. Çözünürlüğü direkt oyun içinden değişsem yetiyor değil mi? Sağ tık > ekran ayarları kısmından falan yani direkt bilgisayarın kendi çözünürlüğünü de değişeyim mi? En sağlıklı sonucu hangisi verir? @Artoria Pendragon

Kendi çözünürlüğünde de değiştirip deneyin, masaüstünde bozulma daha fazla oluyordu diye biliyorum onu da görmüş oluruz. Bu arada SSD gen4 anladiysaniz :) Windows'u geçirmeye gerek yok yani.

Kendi çözünürlüğünde de değiştirip deneyin, masaüstünde bozulma daha fazla oluyordu diye biliyorum onu da görmüş oluruz. Bu arada SSD gen4 anladiysaniz :) Windows'u geçirmeye gerek yok yani.
@Artoria Pendragon
1920x1080.png

2560x1440.png
2560x1440.png
2560x1600.png

Görsellerde sırasıyla 1920x1080, 2560x1440 ve 2560x1600 var. 1080p ve 1440p yapınca ekran biraz daraldı onun dışında gözle görülür bir kalitesizlik falan yok. Altta üstte siyah şeritler yok. Direkt bilgisayarın kendisinde deneyince altta üstte falan siyah şeritler vardı. Tabii sinematiklerde falan bir şeyler değişir mi değişir. Sinematiğe girmedim hiç, karakteri yakından da göstermeyi beceremedim :D .

Ama anlamadığım bir şekilde biraz FPS düşüşü yaşadım bu sefer oyuna girişimde. Elim bir yere falan mı değdi bilmiyorum ama oyunu ilk açışımda 40-50 FPS falan vardı. İkincide biraz düzeldi. DLSS Ultra Performansta. Galiba pencereli tam ekrandan tam ekrana geçtiğim için oldu, bilmiyorum. 80 FPS'lerde geziyordum DLSS kapalı halde oyunu yükledikten sonra açtığımda. Restart atınca düzelir muhtelemen.

Ekran görüntüleri ne kadar sağlıklı oldu bilmiyorum, hepsinden 1 tane ekran görüntüsü attım aynı sahneden.

Dosya Ekleri

• 2560x1600.png
    2560x1600.png
    2,7 MB · Görüntüleme: 18

Geri
Yukarı