3700 TL Sistem

Bütçe
3700

naci0101

Hectopat
Kasam: Izoly Icon Kırmızı 2xLED Fan 550W Oyuncu Bilgisayar Kasası Fiyatı
İşlemcim: Intel Core i3 9100F 3.6Ghz LGA1151 6MB Cache Işlemci Fiyatı
RAM: Crucial 8GB 2400Mhz DDR4 UDIMM Basics Series CB8GU2400 Fiyatı
Ekran kartım: Asus Amd DUAL-RX580-O4G 256bit 16X Ekran Kartı Fiyatı
Anakart: MSI H310M PRO-VD PLUS Intel H310M Socket 8.-9.Nesil 1151 DDR4 2666MHz Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Harddisk: Western Digital 500GB Internal 7200RPM 3.5" (WD5000AACS) HD Fiyatı
Monitörüm: Philips 248E9QHSB/00 gaming monitör fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Philips 248E9QHSB/00 uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da. Satın al.

Arkadaşlar ilk defa bilgisayar toplıyacağım. Bütçem ucu ucuna yetiyor. Daha üstüne çıkamıyorum. Bu kullandığım parçalar birbiri ile uyumlu mudur? Kasanın içinde 550W PSU var bu PSU bu RX580 4 GB modelini ve işlemcimi beslemeye yeter mi?

Bilgisayarı hem oyun hem de film, dizi izlemek için kullanacağım. Özellikle monitör beklediğim görsel kaliteyi verebilir mi kullanan varsa yanıtlarsa çok sevinirim gerçekten. SSD ve RAM yükseltmesini ilerde yapacağım. Şimdilik işimi görsün yeter. Bu bütçede (bütçe aşılırsa bir yerlerden kısmak zorunda kalırım) farklı parça öneriniz varsa açığım. Alışverişi sadece Vatan ve Hepsiburada'dan yapabilirim. Lütfen başka yer önermeyin. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci - 659 TL
Anakart - 419 TL
Bellek - 256 TL
HDD - 200 TL
Ekran kartı - 865 TL
Kasa - 256 TL
Güç kaynağı - 290 TL
Monitör- Sizin attığınız - 912 TL
Toplam - 3857 TL
Bulabildiğimin en iyisi bu. Buna rağmen bütçeyi aştı. Önerim biraz daha para biriktirip bütçeyi yükseltmeniz. Sizin sisteminizdeki ekran kartı daha iyi ama o kasayı asla evime sokmam ben. İçindeki güç kaynağının ne olduğu belli değil. Kişisel tercihiniz. Siz alırsanız bütçe düşer. Monitörü kullanmadığım için bilemiyorum. Kağıt üstünde oldukça iyi bir monitör görünüyor ama bu sistem için pahalı. Biraz daha küçük bir monitör alırsanız(kesinlikle 75 Hz olsun ve Freesync) bütçeyi aşmadan sistemi alabilirsiniz.
Eğer monitörü ikinci el sağlam bir yerden kontrol ederek alma şansınız varsa bütçede yer açıp daha iyi bir ekran kartı alabilirsiniz. Bu sistemdeki ekran kartı şu an işinizi rahat rahat görür ama ne kadar sene daha güncel kalabilir bilmiyorum. Bütçe çok kısıtlı olduğundan ancak bunu ekleyebildim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı