3700 TL'ye GTX 970 Tabanlı Sistem Toplama

aedikli

Hectopat
Daha fazla  
Fazlalık eksik varsa yorumlarınızı bekliyorum. Anakartda emin degilim SSD şuan için bütçem yeterli olmadığı için alamayacağım.

Pazartesi alacağım sistemi pazartesiye kadar fikirlerinizi bekliyorum.

asdas.png

Ben, ekran kartından biraz kısıp SSD almanızı öneririm. Ayrıca Z97 Gaming 3 anakart için i5-4460 değil, i5-4690 almalısınız. Çünkü Z97 mimarisi Haswell Refresh işlemcileri destekliyor, ama i5-4460 işlemciyi de sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Ama benim önerim, i5-4460 Haswell mimarili bir işlemci olduğu için, onu Z87 mimarili bir anakartla kullanmanız olacak. Asus Gryphon Z87, önereceğim anakartlar arasında.

Onun dışında bütün bileşenleri gayet güzel belirlemişsiniz.

Ben, ekran kartından biraz kısıp SSD almanızı öneririm. Ayrıca Z97 Gaming 3 anakart için i5-4460 değil, i5-4690 almalısınız. Çünkü Z97 mimarisi Haswell Refresh işlemcileri destekliyor, ama i5-4460 işlemciyi de sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Ama benim önerim, i5-4460 Haswell mimarili bir işlemci olduğu için, onu Z87 mimarili bir anakartla kullanmanız olacak. Asus Gryphon Z87, önereceğim anakartlar arasında.

İlginize teşekkür ederim sistemi bununla degiştirdim büyük ihtimal bunu sipariş edecegim hafta başında ama emin degilim parçalar uygunmu birbirine yardım ederseniz çok mutlu olurum

Dosya Ekleri

• gdd.png
    gdd.png
    26,5 KB · Görüntüleme: 309

Neden i5-4690 ile z97 beraber daha iyi olsun.Siz i5 4690 nın yeni nesil mi olduğunu düşünüyorsunuz.4460 ve 4690 her ikisi de 4.nesil Haswell mimarisi.

işlemci i5 4590 nasıl olur bu sistemi acaba başta 4690 bakıyordum bende ama stokda olmadıgı için 4590 düşünüyorum

İşlemci soğutucusuna da biraz özen göstermelisiniz. Eğer bu bilgisayarı oyun amaçlı toplayacaksanız, ayrı bir işlemci soğutucu almanızı mutlaka tavsiye ederim. Sisteminiz daha stabil, daha serin ve daha sessiz çalışacaktır. Hyper 212 Evo soğutucuyu tavsiye ederim.

@aedikli İlk topladığınız sistem çok daha iyiydi.Ekran kartından kısıp ssd almak hiç mantıklı değil.Çünkü ekran kartı oynayacağınız oyunları ve grafikleri etkileyecek.Ssd ise sadece sisteminize biraz daha hız katacak.Ssd yi sonra yine alırsınız.Ama ekran kartı çok daha önemli bir bileşen.Gtx 970 yerine R9 280x almak hiç iyi değil.

işlemci i5 4590 nasıl olur bu sistemi acaba başta 4690 bakıyordum bende ama stokda olmadıgı için 4590 düşünüyorum

i5 4460 da gayet işinizi görecektir.İsterseniz i5 4.nesil işlemcilerin oyun içi karşılaştırma videolarını izleyebilirsiniz.Çarpan kilidi açık olmadığı sürece i5 4460 yerine 4590 ve 4690 almaya gerek yok.Fps de 2-3 fark oluyor sadece.

Ekran kartını gerek GTX 980 alın, 970 alın, gerekse on-board kullanın, ama yine de o SSD'yi alın. SSD'yi aldıktan sonra geri dönüşünüz yok. Ekran kartını SSD'den önemli gören arkadaşlara acıyorum. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı