3700X-5700XT sistem uyumlu mu?

hzgzlhhs

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şöyle bir PC toplamayı düşünüyorumda sistem iyi midir uygunsuz parçalar var mı gözümden kaçmış olabilir.

Anakart: MSI B550 Tomahawk.
Ekran kartı: Sapphire RX 5700 XT Nitro +
İşlemci: AMD Ryzen 7 3700X.
RAM: Corsair Vengeance 16 GB 3200 MHz DDR4.
Kasa: Corsair Delta RGB.
PSU: Corsair CX650 80+ bronz.
Monitör: AOC C27G1.
SSD: Samsung 970 Evo Plus M.2 500GB.

Önemli olan anakart ve CPU uyumudur. Alacağınız sistemde bunlar uyumlu. Bu segment bir sisteme yayın render uğraşmayacaksanız. İşlemci düşürebilirsiniz. PSU olarak da bronz almayın min Gold almaya çalışın.

Önemli olan anakart ve CPU uyu mudur? Alacağınız sistemde bunlar uyumlu. Bu segment bir sisteme yayın render uğraşmayacaksanız. İşlemci düşürebilirsiniz. PSU olarak da bronz almayınmin Gold almaya çalışın.

Ryzen 5 3600 işlemci almayı düşünüyordum fakat stock soğutucu ile beraber normalden fazla ısındığını ve performansının düştüğünü gördüm ekstra soğutucu almak yerine hem biraz performans artsın hem de soğutucu almıyayım fikri ile seçtim Ryzen 7 3700X.

Ryzen 5 3600 işlemci almayı düşünüyordum fakat stock soğutucu ile beraber normalden fazla ısındığını ve performansının düştüğünü gördüm ekstra soğutucu almak yerine hem biraz performans artsın hem de soğutucu almıyayım fikri ile seçtim Ryzen 7 3700X.
ryzen 3700x üstündeki stock soğutucu da yetmiyor bir yerden sonra 3600e iyi bir soğutucu almak bana daha mantıklı geliyor.

Geri
Yukarı