3700X işlemci RTX 3070 ekran kartını besler mi?

@LeventD. Onun yerine 1660 Super tarzı bir şey alın kalan parayı dolar yapın. Monitör almaya yakın dolarları bozdurur elinizdeki kartı satar işinize yarayan kartı alırsınız. Bana daha mantıklı geliyor.

Beslemese de sıkıntı olmaz. Uzun vadeli bir kart almış olursun. Dolar durmuyor. Daha uzun süre 1080P'de ekran kartı ihtiyacı duymazsın. 1080P 240 HZ veya 360 HZ gibi monitörünü tam besleme niyetin yoksa 1080P 144 HZ'de hiç sorun olmaz. Ha dersen 144 HZ'de 144 FPS alsam da ekran kartı kullanımım artsın. Nvidia kontrol panelinde 3D ayarlarda DSR açarak oyunlarda 2K çözünürlük seçebilirsin. Monitörün 1080P olduğu için 2K göremezsin ama görüntün keskinleşir. Ekran kartında çok uçmamak kaydıyla fazla mal göz çıkarmaz. BF5 ve COD'da RTX 2070 ile 144 FPS'ye yaklaşmak için birsürü ayar kısıyorum şimdiden. İmkanım olsaydı RTX 2080 veya 2080 Super alırdım.

Beslemese de sıkıntı olmaz. Uzun vadeli bir kart almış olursun. Dolar durmuyor. Daha uzun süre 1080P'de ekran kartı ihtiyacı duymazsın. 1080P 240 HZ veya 360 HZ gibi monitörünü tam besleme niyetin yoksa 1080P 144 HZ'de hiç sorun olmaz. Ha dersen 144 HZ'de 144 FPS alsam da ekran kartı kullanımım artsın. Nvidia kontrol panelinde 3D ayarlarda DSR açarak oyunlarda 2K çözünürlük seçebilirsin. Monitörün 1080P olduğu için 2K göremezsin ama görüntün keskinleşir. Ekran kartında çok uçmamak kaydıyla fazla mal göz çıkarmaz. BF5 ve COD'da RTX 2070 ile 144 FPS'ye yaklaşmak için birsürü ayar kısıyorum şimdiden. İmkanım olsaydı RTX 2080 veya 2080 Super alırdım.
İşlemci olarak 10700k mı 3700x mi tercih etmeliyim sizce?

İşlemci olarak 10700k mı 3700x mi tercih etmeliyim sizce?
İki işlemcinin kıyaslamalarına bakılmalı. AMD işlemcilerde OC ile pek fazla frekans arttırılamıyor. Intel 9000 serisi OC potansiyeli iyiydi ama Intel'in son neslini bilmiyorum. İleride işlemci çekirdeği yetmezse hiçbir OC çekirdek ihtiyacını kapatamaz. Bildiğim kadarıyla 10700K oyunlarda daha iyi. Belki hatalıyımdır. Bu arada OC yapmayacaksan K işlemcileri almayın deniyor ama K ibareli Intel işlemciler stok halde bile K ibaresizlerden daha yüksek frekanstalar. Soğutucu masrafı ayrı faktör. Gidip OC yapacağım diye fazladan 1000-1500 TL anakart ve sıvı soğutma farkı vererek 10-15 FPS artışı elde edersin. Aynı farkla daha iyi ekran kartı alın dünya kadar FPS artışı alırsınız veya daha uzun yıllar yüksek kalitede oyun oynarsınız.
Bu arada önerim RAM seçerken anakartın sitesinde uyum listesinde bulunan RAM almanız. Adamlar o anakartta test etmiş, sorunsuz kullanmış ve liste yapmışlar. Maceraya gerek yok güvenli yol varken.

Geri
Yukarı