3700X overclock yapma

Manuel O.C.'Ta 4.4GHz'ye 1.4V'ta sıkıntı yok 1.4 altına 1 gram düşürdüğümde otomatik kapanıyor fakat, Auto O.C. Yaptığımda 4.5GHz'e çıkarıyor, Volt kısmı Auto, Current'i 1.271, fakat stres testine sokmadım Auto O.C.'U daha, şeyi düşündüğümde hani sonuçta stres testleri PC'ye fazlasıyla yük yığıyor, biz oyun oynarken bu kadar strese girer mi? Bu sebepten dolayı Auto OC modunu kullansak daha mı iyi daha mı kötü? Bunlar kafamı karıştırıyor.

Boşta kaç derece?

42 boşta bazen bir anda 56 fırlıyor anında düşüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Manuel O.C.'Ta 4.4GHz'ye 1.4V'ta sıkıntı yok 1.4 altına 1 gram düşürdüğümde otomatik kapanıyor fakat, Auto O.C. Yaptığımda 4.5GHz'e çıkarıyor, Volt kısmı Auto, Current'i 1.271, fakat stres testine sokmadım Auto O.C.'U daha, şeyi düşündüğümde hani sonuçta stres testleri PC'ye fazlasıyla yük yığıyor, biz oyun oynarken bu kadar strese girer mi? Bu sebepten dolayı Auto OC modunu kullansak daha mı iyi daha mı kötü? Bunlar kafamı karıştırıyor.

42 boşta bazen bianda 56 fırlıyor anında düşüyor.

Stabil olmuyor işte bu durumda. Ben de OC yapmıştım 37'den 48'e fırlayıp iniyordu. O yüzden stok değerlere geçtim.

Şuan başka bir problem var ideal olarak 4.2'ye getirdim 1.27V falan, fakat Ryzen Master programını açmaya çalıştığım anda bilgisayar kendini restartlıyor o_O

Sitedeki programları indirin aşamaları belirtilen şekilde yerine getirin işlemcinin hangi çekirdekleri daha hızlı verdiğiniz voltaj ile nerelere çıkabilirsiniz öğrenmeniz mümkün. Cinebench R20 ile 5000 puan almanız lazım o işlemci ile en az 4900 bu değerler size referans olur umurım bol şans :)

Yeni konular

Geri
Yukarı