3700X sisteme kaç Watt PSU yeter?

vKai

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uçak Teknisyeni
Öncelikle merhaba, bu PC'yi toplamaya başladım ekran kartı RTX 3080 olacak benim şu anda kullandığım PC'de COOLER MASTER WATT 80PLUS 700W AKTİF PFC 120MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da PSU var. Sorum şu bu aşağıda gördüğünüz sistemi toplarken bu PSU kullanabilir miyim? Ekstra masrafa girmek istemiyorum bu bilgisayarın beni yıllarca götürmesini istiyorum 1 PSU yüzünden o kadar para çöp olmasını istemiyorum internetteki hazır calculator sitelerinde biraz araştırmalar yaptım maks 512 Watt çektiğini gördüm ama bana düşük geldi. Bilgisayarda amacım oyun oynamak arada yayın yapmak.

PCC.png

Ben şahsen sistemimi bu güç kaynağına emanet etmem. Arkadaşın da önerdiği RM750 çok iyi güç kaynağı, ona yönelebilirsiniz.

Bu arada neden b550-f yerine b500-e kullanmayı tercih ediyorsunuz? Herhangi bir yadırgama yok, sadece nedenini merak ettim.

Ben şahsen sistemimi bu güç kaynağına emanet etmem. Arkadaşın da önerdiği RM750 çok iyi güç kaynağı, ona yönelebilirsiniz.

Bu arada neden B550-F yerine B500-E kullanmayı tercih ediyorsunuz? Herhangi bir yadırgama yok, sadece nedenini merak ettim.

Alırsam Corsair marka güç kaynağı alırım ama almışken 850W almak daha mantıklı geliyor 50W için masrafa girilmez.
B550-E tercihim aslında kesin değil F ile git gel aşamasındayım AMD 4000 serisini alırsam B550-E alırım ama 3700X'de kalırsam F alma şansım var.
Alırsam Corsair marka güç kaynağı alırım ama almışken 850W almak daha mantıklı geliyor 50W için masrafa girilmez.
B550-E tercihim aslında kesin değil F ile git gel aşamasındayım AMD 4000 serisini alırsam B550-E alırım ama 3700X'de kalırsam F alma şansım var.

2 Adet VRM farkı çok bir fark ediceğini sanmıyorum da araştırma aşamasındayım hala.

Geri
Yukarı