3700X ve MSI X570 Game Plus tabanlı sistem için bellek önerisi

eaglex

Kilopat
Daha fazla  
Bu ikili için 3600 MHz CL19 mu, yoksa 3200 MHz CL16 bir bellek mi seçmeliyim? Oyun bilgisayarı olacak MSI 1060 6 GB ekran karti var ya da CL'si en düşük bulabildiğim Kingston Predator 16 GB 3600 MHz CL17 Kit'e mi, yönelmek gerekir? Işın aslı pek bilgim yok MHz yüksek olursa PC'de neyi değiştiriyor CL yüksek olursa neyi etkiliyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu ikili için 3600 MHz CL19 mu, yoksa 3200 MHz CL16 bir bellek mi seçmeliyim? Oyun bilgisayarı olacak MSI 1060 6 GB ekran karti var ya da CL'si en düşük bulabildiğim Kingston Predator 16 GB 3600 MHz CL17 Kit'e mi, yönelmek gerekir? Işın aslı pek bilgim yok MHz yüksek olursa PC'de neyi değiştiriyor CL yüksek olursa neyi etkiliyor yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bildiğim kadarıyla belleklerde MHZ çalışma frekansıdır. CL ise gecikme değerleridir. Gecikme değeri ne kadar düşük olursa o kadar iyi ancak çalışma frekansı yüksek olduğunda genelde bu CL değeri yükselir. Piyasada 3000MHZ ve CL15 bellek bulman mümkün onlara yönelebilirsiniz isterseniz.

Şu an için 3200 Mhz CL16 sweet spot denilebilir. Ben de çok kararsızdım fakat 3200 CL16 ile 3600 CL18-19 arasında neredeyse bir fark olmadığı için 3200 Mhz CL16 tercih ettim. 3600 Mhz CL16 bir kit bulabilirseniz bir miktar performans artışı görebilirsiniz. Bu videoda testler mevcut:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kullanılan çiplere bağlı diyebilirim. Mesela 3600 MHz ve CL19 bellekler üzerinde yapılan çalışma.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunun dışında Samsung B-die bellekler de çok iyi overclock oluyor.

Anladım fiyat performans olarak bakarsak 3200mhz cl16 almak daha mantıklı gibi. Çünkü arada nerden baksaniz 3600mhz cl19 bir bellekle 500 lira oynuyor. Olmadı biraz daha araştırıp kingston 3600mhz cl17 belleklerine bakayım. 1200 lira gibi birşeydi sanırım.degerli yorumlariniz için Teşekkürler..

kampanya falanmı var acaba anlayamadım. iki üç gun önce bu verdiğiniz linkteki ve G.Skill Sniper X F4-3600C19D-16GSXWB 16 GB DDR4 3600 MHz Bellek RAM F4-3600C19D-16GSXWB modeline bakmıştım 850 civarındaydı diye hatırlıyorum. hatta su anda sniper modeli 596 lira yazıyor. hatta ilginç bişey daha var bu sitede gskill Trident Z RGB nin cl 18 ve cl 19 iki modeli var. biri for AMD yazıyor cl18 769 lira RGB üstelik. digeri cl17 olanı 1257 lira. aynı bellekler neredeyse cl değerleri 1 oynuyor fiyat farkı çok fazla. ilginç bir durum var burda bi iki siteden daha araştırayım. link içi,n teşekkürler[/SIZE]

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı