3750 TL Sistem Toplama

Amroth

Hectopat
Merhaba arkadaşlar geçen gün 4500 TL ile sistem toplamak istemiştim fakat düşündüğüm zaman o sistemin benim için daha maliyetli ve gereksiz olacağını farkettim o yüzden şuan monitör hariç 3750 TL ile bir sistem topladım herhangi bir uyum sorunu var mı şunun yerine şunu alsan daha iyi olur diyebileceğiniz bir parça var mıdır? Ekran kartını amd ye çevirmeyeceğim o yüzden bu önerinize şimdiden teşekkür ederim iyi bayramlar

xxx.png

Önerebileceğiniz 144 hz monitörleri de beklemekteyim teşekkürler

Kasa ve PSU'yu ayrı tutman daha verimli olacaktır. Onun dışında RAM'i 2133 MHz yap daha üstünde çalışmayacaktır. Onun dışında bir sıkıntı yok ama sana tavsiyem 144 Hz monitör alacaksan kesinlikle GTX 1070 al dostum. Bütçeni 4 milyara çıkartabilirsen GTX 1070'le güzel sistemler ortaya çıkabiliyor. GTX 970 alacaksan 75 Hz'de işini fazlasıyla görür.

Merhaba arkadaşlar geçen gün 4500 TL ile sistem toplamak istemiştim fakat düşündüğüm zaman o sistemin benim için daha maliyetli ve gereksiz olacağını farkettim o yüzden şuan monitör hariç 3750 TL ile bir sistem topladım herhangi bir uyum sorunu var mı şunun yerine şunu alsan daha iyi olur diyebileceğiniz bir parça var mıdır? Ekran kartını amd ye çevirmeyeceğim o yüzden bu önerinize şimdiden teşekkür ederim iyi bayramlar

Eki Görüntüle 172545

Önerebileceğiniz 144 hz monitörleri de beklemekteyim teşekkürler
Gtx 1070' li sistem alın o bütçeye.
upload_2016-7-7_19-44-16.png

gtx 1070 istediğinizi ekleyin.

Ben de aynı fiyat civarında topluyorum. Yalnız sizinki şaşırtıcı geldi bana. OC devreden çıkınca fiyatta pek değişiklik olmadan i7 6700 ile de sistem kurulabiliyor. Benimki şimdilik bu.

Dosya Ekleri

• sistem.jpg
    sistem.jpg
    126,1 KB · Görüntüleme: 179
@Sezer12 Cs go oynadığım için 144hz monitör şuan için şart bana 2 bin liraya ekran kartı dışında ssd ve uzun yıllar iş görecek bir sistem yaparsanız almaya çalışabilirim teşekkür ederim yorumlarınız için

@ydagli42 everest kasayı çoğu insan önermiyor o yüzden vardır bi bildikleri diyip daha kaliteli bi kasa almayı düşünüyorum üstelik şuan stoklarda yok sanırım 1070 ne zaman geleceği hakkında bir fikriniz var mı vatana

@Abdullah Cengiz Aslında internet üzerinden almak benim için sorun değil ama garanti bozuk mal kargo üzerinde kırılma gibi durumlarda çok uğraştırdığını her şikayet sayfasında okuyorum o yüzdende korkuyorum açıkcası bu duruma siz daha önce alışveriş yaptınız mı acaba inventustan

[USER=119991 dedi:
@Abdullah Cengiz[/USER] Aslında internet üzerinden almak benim için sorun değil ama garanti bozuk mal kargo üzerinde kırılma gibi durumlarda çok uğraştırdığını her şikayet sayfasında okuyorum o yüzdende korkuyorum açıkcası bu duruma siz daha önce alışveriş yaptınız mı acaba inventustan

Ben hiç yapmadım. Ancak inventus tam da bu noktada iyi zaten. Dediğiniz noktada hiç şikayet de duymadım. Diğerlerinden pahalı deniyor ama aynı sistemi sinerji den dizince daha fazla çıkıyor. Üstelik inventusun montaj ve testi bedava. Çevremde de hiç olumsuzlayan duymadım.

@Sezer12 Cs go oynadığım için 144hz monitör şuan için şart bana 2 bin liraya ekran kartı dışında ssd ve uzun yıllar iş görecek bir sistem yaparsanız almaya çalışabilirim teşekkür ederim yorumlarınız için

@ydagli42 everest kasayı çoğu insan önermiyor o yüzden vardır bi bildikleri diyip daha kaliteli bi kasa almayı düşünüyorum üstelik şuan stoklarda yok sanırım 1070 ne zaman geleceği hakkında bir fikriniz var mı vatana

@Abdullah Cengiz Aslında internet üzerinden almak benim için sorun değil ama garanti bozuk mal kargo üzerinde kırılma gibi durumlarda çok uğraştırdığını her şikayet sayfasında okuyorum o yüzdende korkuyorum açıkcası bu duruma siz daha önce alışveriş yaptınız mı acaba inventustan
MSI GTX1070 GAMING X 8GB GDDR5 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
Fiyatı düşürmek istersen Ram'leri 8'e düşürebilirsin. Bunun yanına 144 Hz bir monitör aldım mı şahane olur.

Dosya Ekleri

• 4000 TL GTX 1070.JPG
    4000 TL GTX 1070.JPG
    94,9 KB · Görüntüleme: 185
@Abdullah Cengiz, yalnız Everest marka bir kasa önermişsiniz ve Everest zaten dandik bir marka. Bir de anakart da o sisteme çok düşük gibi. Ha kalitesiz demiyorum fakat ne bileyim daha iyi bir şey alınmalı. Ben şahsen MSI B150M Bazooka öneririm. Bir de harddisk, WD Caviar Blue 1 TB 7200 RPM olsa daha iyi olur çünkü Seagate HDD'ye göre daha hızlı.

@Ripper Benimde aklımda o monitör var fakat asusun 1ms 144hz monitörü yaklaşık 200 lira kadar daha ucuz asus da 3d var ama 3d ile hiç bir işim yok sanırım aklımın yattığına benq ya yöneleceğim teşekkür ederim yorumun için

@Abdullah Cengiz Bakalım duruma göre artık nereden alacağıma karar vereceğim

@Sezer12 Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için sanırım parçaları vatandan alsam 100-200 lira daha oynar sistemi bir aksilik çıkmaz ise haftaya hafta içi toplamış olacağım buraya yüklerim tekrardan teşekkürler

@Forzatox Kasa tercihimi büyük ihtimal zalmandan yana kullanacağım soğutucu ve kalite üzerine başarılı bir marka anakart ise şuan için değişken gelen yorumlara göre karar vereceğim teşekkürler yorumun için

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı