38.000 TL monitör hariç RTX 4070 sistem önerisi

Bütçe
38000

Legalzor

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba başlıkta da belirttiğim gibi bütçem monitör hariç 38.000TL.
Öncelikle beklentilerim beni FPS oyunlarının yanı sıra (Apex Legends, Valorant vb.) Yayın açmada ve Adobe, da vinci Resolve gibi kurgu programlarında üzmeyecek olması. Hikayeli oyunları çok oynadığım söylenemez ama DLSS 3 konusunu çok gündemde gördüğüm için 4070'i bu bütçeyle yeni nesil olması ve ek olarak da VRAM konusunda üzmeyeceğini düşündüğüm için tercih ettim. Bütün sitelerdeki hazır sistemleri artık adım kadar iyi biliyorum desem yeridir malum ekonomiden ötürü... Ancak hazır sistemlerin hiçbiri açıkçası hoşuma gitmedi ve acemi olduğumdan mıdır bilinmez markalar da tatmin etmedi açıkçası (giriş seviyesi Palit 4070 Dual, Gainward, INNO3rd vs.) Kısacası kendim toplasam daha çok içime sinecek gibi. Aşağıya kendimce kurduğum bir sistemin linklerini koyacağım, kendi sistem önerisi olanlar olursa yardımcı olmasını rica ediyorum.
Şu şekilde 38.200 yapıyor. 38'in üstüne çok çıkmak istemiyorum açıkçası daha monitör ekipman vs. de alacağım. Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle beklentilerim beni FPS oyunlarının yanı sıra (Apex Legends, Valorant vb.) Yayın açmada ve Adobe, da vinci Resolve gibi kurgu programlarında üzmeyecek olması. Hikayeli oyunları çok oynadığım söylenemez ama DLSS 3 konusunu çok gündemde gördüğüm için 4070'i bu bütçeyle yeni nesil olması ve ek olarak da VRAM konusunda üzmeyeceğini düşündüğüm için tercih ettim. Bütün sitelerdeki hazır sistemleri artık adım kadar iyi biliyorum desem yeridir malum ekonomiden ötürü... Ancak hazır sistemlerin hiçbiri açıkçası hoşuma gitmedi ve acemi olduğumdan mıdır bilinmez markalar da tatmin etmedi açıkçası (giriş seviyesi Palit 4070 Dual, Gainward, INNO3rd vs.) Kısacası kendim toplasam daha çok içime sinecek gibi. Aşağıya kendimce kurduğum bir sistemin linklerini koyacağım, kendi sistem önerisi olanlar olursa yardımcı olmasını rica ediyorum.
Şu şekilde 38.200 yapıyor. 38'in üstüne çok çıkmak istemiyorum açıkçası daha monitör ekipman vs. de alacağım. Şimdiden teşekkürler.
ekran kartına 25k vermek yerine ddr5 bi sistem toplayabilirsiniz neden palit gibi kartları istemiyorsunuz ısı değerleri nerdeyse aynı üzerindeki devreler aynı marka takıntınız mı var acava

38.500 ediyor Soğutuculu 32 ramli ddr5 4070 sistem. Yapıştır geç.

ekran kartına 25k vermek yerine ddr5 bi sistem toplayabilirsiniz neden palit gibi kartları istemiyorsunuz ısı değerleri nerdeyse aynı üzerindeki devreler aynı marka takıntınız mı var acava
dediğim gibi ön yargım söz konusu değil, sadece kullanmadığım için bilmiyorum.

38.500 ediyor Soğutuculu 32 RAM'li DDR5 4070 sistem. Yapıştır geç.

Gençerin şöyle bir sistemi var bunu da inceler misin, kurduğun sistem için teşekkürler ilk tercihim bu olacak
HAQQUS-GEN XIII/ RYZEN 5 5600X / RTX 4070 Ti / 1TB NVME M2 SSD / 16 GB 3600MHZ DDR4 RGB GAMING OYUNCU BİLGİSAYARI

DDR5 olmadigi surece 4070 Ti sistem bu fiyatta oluyor. Ben tercih etmezdim, hele FHD ise.
senin attığın sistemi 2 gün önce incelemiştim mis gibi hoşuma gitmişti ama dediğim gibi gainward kısmı biraz tedirgin etti, kafam şu sıralar aşırı karışık pny,palit,gainward,colorful derken daha önce deneyimlemediğim kartlar söz konusu ekran kartı fiyatlarını zaten biliyorsun parayı çöpe atmak istemiyorum. jesus'un kurduğu sistem de hoşuma gitti baya ama nzxt kasa fetişim var sanırım çok hoş duruyor.

Senin attığın sistemi 2 gün önce incelemiştim mis gibi hoşuma gitmişti ama dediğim gibi Gainward kısmı biraz tedirgin etti, kafam şu sıralar aşırı karışık PNY, Palit, Gainward, Colorful derken daha önce deneyimlemediğim kartlar söz konusu ekran kartı fiyatlarını zaten biliyorsun parayı çöpe atmak istemiyorum. Jesus'un kurduğu sistem de hoşuma gitti bayağı ama NZXT kasa fetişim var sanırım çok hoş duruyor.

NZXT kasa hava akisi kotu ama hosuna gittiyse, iyi.

Gainward, Palit'in yan kurulusu. Zaten bu tarz markalarin giris seviye en ucuz kart modelleri sogutmalari birebir ayni sayilir. Problem yok yani. Hazir sistem isterseen attigimi alabilirsin, toplama istersen toplanan.

Gainward, Palit'in yan kurulusu. Zaten bu tarz markalarin giris seviye en ucuz kart modelleri sogutmalari birebir ayni sayilir. Problem yok yani. Hazir sistem isterseen attigimi alabilirsin, toplama istersen toplanan.
DDR5 beni hangi yönde olumlu etkiler çok hakim değilim maalesef

Toplanan sistem bana göre daha iyi gerek anakart olsun gerek kasa olsun daha mantıklı.

DDR5 beni hangi yönde olumlu etkiler çok hakim değilim maalesef

Daha günceldir ileride daha yüksek ekran kartı,işlemci takma ve parça güncelleme şansınız olur. Bana göre artık bütçe var iken DDR4 almak saçma geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı