38 Mbps destekleyen yerde 100 Mbps internet kullanılırsa ne olur?

st_140523

Hectopat
Merhabalar, ben Türk Telekom 35Mbps download 6Mbps upload paketi kullanıyorum ve 100Mbps tarifesine geçmek istiyorum. Ancak aklımda bir soru işareti var, anladığım kadarı ile alabileceğim maksimum hız değeri 38Mbps gözüküyor. O zaman 100Mbps alsam etkisi yok gibi bir şey mi olur yoksa 38Mbps yazan “Attainable Net Data Rate” başka bir şey mi?

Dosya Ekleri

• DE93B704-8A8E-4F8A-A121-24A4C029F708.png
    DE93B704-8A8E-4F8A-A121-24A4C029F708.png
    383 KB · Görüntüleme: 66
Yine alacağınız 38 mbps olur. Hat değerinden fazlasını veremez hat.

Eğer maksimum değer 38 görünüyor ise, 38 bile alsanız kopma sorunları yaşayabilirsiniz.
Bence paketinizde hiç oynama yapmayın.

Merhabalar, ben Türk Telekom 35Mbps download 6Mbps upload paketi kullanıyorum ve 100Mbps tarifesine geçmek istiyorum. Ancak aklımda bir soru işareti var, anladığım kadarı ile alabileceğim maksimum hız değeri 38Mbps gözüküyor. O zaman 100Mbps alsam etkisi yok gibi bir şey mi olur yoksa 38Mbps yazan “Attainable Net Data Rate” başka bir şey mi?
Şahsen 100Mbps almıştım. 8Mbps alt yapı yüzünden aldığım ping 40 tan 150 lere çıkıp paket kaybı jitter gibi absürt şeyler yapıyordu. Download 5mb ye çıkıp 600kbye düşüyordu. Tavsiye etmem.

Merhabalar, ben Türk Telekom 35Mbps download 6Mbps upload paketi kullanıyorum ve 100Mbps tarifesine geçmek istiyorum. Ancak aklımda bir soru işareti var, anladığım kadarı ile alabileceğim maksimum hız değeri 38Mbps gözüküyor. O zaman 100Mbps alsam etkisi yok gibi bir şey mi olur yoksa 38Mbps yazan “attainable net data rate” başka bir şey mi?

Ben de Türk Telekom kullanıyorum. Normalde TurkNet geçecektim ilk internet aldığımda fakat geçmedim. Çünkü Adana'da 1 tane bile şubesi yok. Pişman olmadım 50 Mbps'ye 120 TL ödüyorum. Altyapım 68Mbps olarak gözüküyor. Yani Türk Telekom'dan pişman değilim. Kesinti hiçbir şey olmuyor bazıları kesinti oluyor falan diyor. Ben hiç yaşamadım yani 1-2 kesinti yaşamışımdır o da yağmur sağanaktan dolayı gitti. Oyunda pingim Türk serverlerinde 20 ping alıyorum. Kampanya sundular bizde 50Mbps yaptık. TurkNet'te aynı hızı verecektir. 38Mbps üstü vermez bu internetinize bağlıdır. İstanbul'da falan yaşıyorsanız TurkNet yapabilirsiniz. 2 internet sağlayıcısıda aynı hızı verir üstünü vermez. Ben Türk Telekom'dan memnunum. Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız TurkNet öneririm 38Mbps 100 TL diyecektir. Fakat İstanbul'da yaşamıyorsanız Türk Telekom öneririm.

Geri
Yukarı