380 alan birisi 402'yle alan liseye girebilir mi?

hiimberk

Decapat
Abiler malumunuz LGS geçti gitti bugün. Hesaplarıma göre 380 alıyorum. Peki 402 alan liseye gidebilir miyim? Gidemezsem 93-94 OBP ile alan liseye mi gitmeliyim? 380 puanlı bir liseye mi gitmeliyim?

Abiler malumunuz LGS geçti gitti bugün. Hesaplarıma göre 380 alıyorum. Peki 402 alan liseye gidebilir miyim? Gidemezsem 93-94 OBP ile alan liseye mi gitmeliyim? 380 puanlı bir liseye mi gitmeliyim?

Yüzdelik dilim belli olmadan kimse bir şey diyemez. Ben geçen sene girmiştim bu seneki matematiği fazla kolay yapmışlar diyebilirim yani 380 puanla 380 puan ile alan liseye de giremeyebilirsin de belki tam tersi olur 402 ile alan liseye girebilirsin yani belli olmaz.

Kanka puan ile alan liseler her zaman daha iyidir proje lisesi sayılırlar çünkü.

Öyle bir şey yok diye biliyorum. Okulun proje okulu olması gerek.

Çok zor ancak belli olmaz.

Hocam OBP'yle alan liselerden neden bu kadar korkuyorsunuz sizi yemeyecekler orada senin gibi puani yetmeyen ortaokulda aklini kullanabilen insanlar olacak yaninda.

Girebilirsin ama sorun şu okulda kontenjan varsa girebilirsin aksi takdirde almazlar diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı