3800 TL i5-4690 veya FX-8320 Sistem Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
25
Yakın bir zamanda bir oyun bilgisayarı alacağım. Satın alacağım bilgisayarın parçalarının ne olacağını acemiliğimden pek bilemiyorum. Nede olsa bu benim ilk bilgisayarım. Ancak derginiz sayesinde az da olsa bilgim var. Fiyat arlığım 3000-3800 TL arasında. İşlemci olarak ben İNTEL Core İ5-4690 ve AMD FX-8320 arasında kaldım. Ekran kartı NVIDIA Geforce GTX 970 alabilirim. Güç kaynağı olarak 600 W yeterli olacaktır. Anakart ise Asus Z-97-K almayı düşünüyorum. Acaba sizin önerileriniz nelerdir. Bunların dışında sisteme bir tane de mönitör söyleyebilir misiniz?

FX-8320 güzel bir işlemci fakat platform olarak yonga setine baktığınızda 2011 yılını görüyorsunuz. Yani AMD’nin 4 yıllık eski bir yonga setini satıyor olması söz konusu ki bu da PCI Express 3.0 gibi birçok teknolojiden yoksun bırakıyor sizi. Bu bağlamda Z97 almak çok daha mantıklı. Öte yandan Z97 alacaksanız 4690K alın derim. Bu sayede kolayca overclock da edebilirsiniz. Çarpan kilidi açık, malum. Güç kaynağı 500W yeterli. Monitör konusunda ise oyun amaçlı alacaksanız ve bütçeniz varsa 144 Hz’e yönelin. Yoksa 1ms TN panelli bir monitör işinizi görecektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı