Sinoplee

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. 3800 tl ye bir oyun ve render bilgisayarı toplamak istiyorum. Kendi topladığım bir bilgisayar var ama parçalar ne kadar uyumlu uygundur emin değilim açıkcası, pek bir bilgim yok. Sistemi yazayım şöyle:

- MSI B150M BAZOOKA 1151 DDR4 2133 Mhz anakart
-İntel Core i7 6700 1151 3.4 Ghz işlemci
-MSI GTX970 Gaming 4G 4gb 256 bit ekran kartı
-corsair 8gb vengeance DDR4 2666Mhz ram
- Everest Range 7 peak 650W kasa

Bu sistemde bir sıkıntı var mıdır? Açıkcası gtx970 ve i7 6700 den kopamadığım için diğer parçalara para kalmıyor fazla :( Önerilerinize, tavsiyelerinize açığım. Şimdiden teşekkürler.

Yanlış bir sistem olmuş.
Edit: Bu sistem daha performanslı ve Z170 Chipset anakart 370 TL gibi bir fiyatı var diye koydum.

Dosya Ekleri

• 3770TL.png
    3770TL.png
    31 KB · Görüntüleme: 157
Son düzenleme:
Yanlış bir sistem olmuş.
Edit: Bu sistem daha performanslı.
Teşekkür ederim ama amd ye fazla sıcak bakmıyorum açıkcası
Yanlış bir sistem olmuş.
Edit: Bu sistem daha performanslı ve Z170 Chipset anakart 370 TL gibi bir fiyatı var diye koydum.
Öncelikle teşekkürler. Biraz klasik olacak ama amd ye sıcak bakmıyorum açıkcası.

Bir bildiğimiz var AMD öneriyoruz 2000 TL altı ekran kartı alacaksan AMD alacaksın arkadaş en iyi F/P ürünlerini yapıyorlar diyoruz anlayan yok ki. Sana zaman ayırıp sistem toplayan da suç zaten. :mad:

i7 6700+Bazooka almak yerine i5 6600k+z170 gaming alınabilir ve Everest kasa almayın.
Önerileriniz için teşekkür ederim. i7 6700+ 970, i56600k+970 den daha performanslı olur diye düşünüyorum. Overclock gibi bir amacım da olacağını sanmıyorum. Ama kesinlikle değerlendireceğim önerilerinizi :)

Bir bildiğimiz var AMD öneriyoruz 2000 TL altı ekran kartı alacaksan AMD alacaksın arkadaş en iyi F/P ürünlerini yapıyorlar diyoruz anlayan yok ki. Sana zaman ayırıp sistem toplayan da suç zaten. :mad:
Hocam zahmet verdiğim için özür dilerim ama bana göre nvidia 1 adım daha önde.

Önerileriniz için teşekkür ederim. i7 6700+ 970, i56600k+970 den daha performanslı olur diye düşünüyorum. Overclock gibi bir amacım da olacağını sanmıyorum. Ama kesinlikle değerlendireceğim önerilerinizi :)QUOTE]

Render işlemleri yapmak istediğinden dolayı daha güçlü bir anakart almanı tavsiye ederim. B150 serisi ortanın bir altındaki segmenttedir ve ömrü kısadır. i5 6600k+Z170 bir sistemin ömrü i7 6700+b150 bir sistemden daha uzundur. Oc yapsanızda yapmasanızda. Çünkü uzun süreli kullanımlara daha uygundur Z170ler. Gtx 970 alınabilir ancak sorun çıkma ihtimali daha fazla. Arkadaşın dediği gibi bende AMD tavsiye ederim. Yazılım vs. AMD'de düzeldi artık. Eskidendi o sorunlar. Son karar sizin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı