3800X ve RTX 2080S nasıldır?

CSahin

Centipat
Öncelikle merhaba. Uzun bir süreden sonra iyi bir bilgisayar almak istiyorum. Bu yüzden kendimce bir sistem topladım. Eleştiri, yorum ve tavsiyelerinizi beklemekteyim. Sistemin genel amacı, 4K Gaming, FEM analizi ve tasarım.
  • ASUS TUF X570
  • AMD Ryzen 7 3800x
  • Corsair Vengeance LPX 3600MHZ CL18 (2x8GB)
  • ASUS ROG Strix RTX 2080 Super OC
  • Corsair MP510 960GB
  • Segate 1 TB 7200 rpm
  • Cooler Master MWE Gold 80+ 750W (Pinleri uyumlu modüler olmayan daha ucuz 80+ model biliyorsanız önerilerini bekliyorum)
  • Cooler Master MasterBox MB500 TUF Edition (Bu fiyat bandında daha iyi bir kasa biliyorsanız önerilerinizi özellikle bekliyorum)
  • -LG 27UL550 4K&IPS&FreeSync
Şimdiden teşekkür ederim. Önerileriniz bekliyorum :)

Eğer bütçeniz yetiyorsa ekran kartını yapabilerseniz RTX 2080 Ti yapın ve İşlemciyi 3900X ile değiştirmenizi tavsiye ederim. Eğer bütçeniz el vermiyorsa bu sistemde gayet güzel.

Eğer bütçeniz yetiyorsa ekran kartını yapabilerseniz RTX 2080 Ti yapın ve İşlemciyi 3900X ile değiştirmenizi tavsiye ederim. Eğer bütçeniz el vermiyorsa bu sistemde gayet güzel.
Açıkçası bütçem yeter. Fakat nereden baksanız 3-4 bin TL daha vermiş olacağım ve buna değer mi gerçekten emin olamıyorum.

Böyle bir sisteme 1TB HDD gittiğini düşünmüyorum.Butce el veriyorsa SSD ile değiştirmenizi öneririm

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Sanırım sadece GPU'yu 2080ti yapmayı düşünüyorum. Tavsiyeniz varsa hala bekliyor olacağım :)
Öncelikle merhaba. Uzun bir süreden sonra iyi bir bilgisayar almak istiyorum. Bu yüzden kendimce bir sistem topladım. Eleştiri, yorum ve tavsiyelerinizi beklemekteyim. Sistemin genel amacı, 4K Gaming, FEM analizi ve tasarım.
  • ASUS TUF X570
  • AMD Ryzen 7 3800x
  • Corsair Vengeance LPX 3600MHZ CL18 (2x8GB)
  • ASUS ROG Strix RTX 2080 Super OC
  • Corsair MP510 960GB
  • Segate 1 TB 7200 rpm
  • Cooler Master MWE Gold 80+ 750W (Pinleri uyumlu modüler olmayan daha ucuz 80+ model biliyorsanız önerilerini bekliyorum)
  • Cooler Master MasterBox MB500 TUF Edition (Bu fiyat bandında daha iyi bir kasa biliyorsanız önerilerinizi özellikle bekliyorum)
  • -LG 27UL550 4K&IPS&FreeSync
Şimdiden teşekkür ederim. Önerileriniz bekliyorum :)

Evet arkadaşlar 21 Kasım tarihinde sistemimi toplamış bulunuyorum. Efsane Cuma indirimleri sayesinde çok güzel bir sistemi ucuza kapattım sanırım :) Hepinize görüş ve önerilerinizden dolayı teşekkür ederim. Parçalarım elime ulaşmasını heyecanla beklemekteyim :). Topladığım sistem aşağıdaki gibidir.

- Asus TUF X570 Wifi
- AMD Ryzen 7 3800x
- Corsair Vengeance RGB 3600MHz CL18 (2x8GB)
- Asus ROG Strix RTX 2080 Super OC
- Corsair MP510 960GB
- Samsung 860 EVO 1TB
- Corsair RMx 80+ Gold 1000W (Ne gerek var demeyin indirimde 750W olanının altına düştüğü için aldım :) )
- Cooler Master H500
Çevre birimleri:
- LG UL550W IPS 4K HDR10 & FreeSync
- Logitech G710+ (Eski klavyem yenileyip G613 almayı düşünüyorum)
- Logitech G903
- Logitecg G430 (Eski kulaklığım yenileyim G533 almayı düşünüyorum)
- Logitech Z211 (Günlük kullanım için bence yeterli bir hoparlör. Abartmaya gerek yok)

Not: 21 Kasım günü saat 10'da vatandaki son stok ROG Strix 2080Ti ı benden 5 saniye önce davranıp alan kişiye selam olsun...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı