3850 TL'ye I5 9400F ve RX 570'li Sistem

RapLord

Decapat
Arkadaşlar yukarıdaki sistemle karşılaştım ve çok şaşırdım. Fiyatına göre iyi bir sisteme benziyor. Ama ürün hakkındaki yorumlar beni biraz şüphelettirdi. İşlemcinin çok iyi olmadığına ve farklı bir model olması gerektiğini savunanlar vardı. Ve anakart olan H310M modelinin iyi bir anakart olmadığını söyleyenler vardı. Sizin yorumlarınız nelerdir? Bu yorumları duyunca aklıma direk konu açmak geldi.

İşlemci: R5 2600
Anakart: B450M PRO
RAM: Corsair 8GB (sonrasında aynısından alarak 16GB yaparsınız)
HDD ilavesi olarak da bundan alırsınız.

3950 lira yapıyor. HDD almayarak 3700 liraya düşürebilirsiniz, kalan bütçeyle kasa veya SSD yükseltmesi yapabilirsiniz.

AMD öneriyorum çünkü 2020 yılına kadar AM4 sokete uyulacak ve 2 sene sonra 4000 serisi Ryzen işlemci alarak B450 anakarta hiç müdahale etmeden sisteminizi birkaç yıl daha ileriye götürebilirsiniz.

3950 lira yapıyor. HDD almayarak 3700 liraya düşürebilirsiniz, kalan bütçeyle kasa veya SSD yükseltmesi yapabilirsiniz.

AMD öneriyorum çünkü 2020 yılına kadar AM4 sokete uyulacak ve 2 sene sonra 4000 serisi Ryzen işlemci alarak B450 anakarta hiç müdahale etmeden sisteminizi birkaç yıl daha ileriye götürebilirsiniz.

9400F oyunlarda daha iyi performans verecektir, kişinin kullanımına göre değişir. Eğer multi-task(çoklu görev) amacıyla kullanacaksa bilgisayarını, dediğiniz gibi yapmalı. Oyun oynamak için alıyorsa, Intel'e yönelmeli.

9400F oyunlarda daha iyi performans verecektir, kişinin kullanımına göre değişir. Eğer multi-task(çoklu görev) amacıyla kullanacaksa bilgisayarını, dediğiniz gibi yapmalı. Oyun oynamak için alıyorsa, Intel'e yönelmeli.
Oluşturulan sistemlere sadece oyun için bakıyor maalesef Technopat Sosyal ahalisi. Dediğinizde haklısınız ama sürekli oyun oynamıyoruz, tarayıcılarda geziyoruz, videolar izliyoruz, ofis uygulamaları kullanıyoruz, farklı programlar kullanıyoruz. Ve geleceğin oyun geliştirme yöntemi çoklu çekirdekler üzerine. Birkaç oyunda 5-10 FPS fazla alıyoruz diye diğer bütün iş yüklerini es geçmemeliyiz. Hem de ileriye dönük bir sistem toplamalıyız. Kimse parayı yerden toplamıyor. Şahsi fikrim bu yönde.

Başka yerlerden topladım. B360 anakart ve 16 GB RAM 4k. Bütçene uygun ise link yollayabilirim.
Maalesef ki.
Oluşturulan sistemlere sadece oyun için bakıyor maalesef Technopat Sosyal ahalisi. Dediğinizde haklısınız ama sürekli oyun oynamıyoruz, tarayıcılarda geziyoruz, videolar izliyoruz, ofis uygulamaları kullanıyoruz, farklı programlar kullanıyoruz. Ve geleceğin oyun geliştirme yöntemi çoklu çekirdekler üzerine. Birkaç oyunda 5-10 FPS fazla alıyoruz diye diğer bütün iş yüklerini es geçmemeliyiz. Hem de ileriye dönük bir sistem toplamalıyız. Kimse parayı yerden toplamıyor. Şahsi fikrim bu yönde.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Dediğinizi yapıp o sistemi alacağım sağolun.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı