390X veya Fury X Oyun Bilgisayarı İçin İşlemci Seçimi

burakzeytinci

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/İÜ-BM
Özellikle Pentium G3258 +TitanX incelemesinden sonra i7 4790K hayallerinden vazgeçtim gibi. Onun yerine 390X veya alış tarihinime göre Fury X alıp işlemciyi orta düzeyde tutmaya karar verdim. İşlemciden kıstığım parayla SSD gibi parçalara yükleneceğim. @Ali Güngör @Recep Baltaş sorularınızı sosyalden bize iletin dediğiniz için doğrudan size soruyorum, APUlu bir amd (mesela 7870k) veya i5 4790k (oc düşünüyorum) veya direkt ssd 120 falan alıp i7 4790k mı mantıklı olur? Ya da alternatif öneriniz var mı? (Not: İlk bilgisayarlarımız videonuzu da izledim, benim de sıfırdan toplayacağım ilk bilgisayar sayılır, daha önce hazırları upgrade ettiğim olmuştu)

Skylake olsun işlemcin.
Skylake sadece DDR4 destekli değil mi? Yani soketi 1151 diye biliyorum o da ddr4 anakartlarda var. O kadar bütçe ayıramam.

SSD gibi daha ucuz ve çok önemli olmayan parçaları daha sonra elinize para geçtiğinde alabilirsiniz. SSD için 4790k gibi bir işlemciden kısmak mantıksız olur.
bilgisayarı 8 sene kullanmayacağım ki. DDR4 ler iyice otursun ucuzlasın ona geçecem. 3 4 senelik oyun PC için işlemciden kısmak mantıklı geldi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı