3A kablo kaç W hızlı şarj destekler?

1Mehmet_Bey

Centipat
Daha fazla  
İnternette her site farklı bir şey demiş. 3a, bir ucu USB'a bir ucu Type-C olan orijinal Redmi şarj kablosu kaç W hızlı şarj desteliyor? Bu şarj cihazını daha önce Redmi 9t, Samsung Galaxy A51, Samsung Galaxy S20 FE, Samsung Galaxy S22 ve Redmi Note 12 Pro 5G ile kullanıp teker teker her birinde accubattery uygulaması üzerinden kaç watt çektiklerine baktım (hepsinin şarjı %10 civarındayken test ettim). Bu kadar fazla cihazda test etmemin nedeni Redmi 9T kullanırken merak edip test etmemle başladı, çok kere test ettim ve her seferinde Max 10W çekiyordu ve bu değer test ettiğim bütün cihazlarda aynıydı (bu arada şarj aleti Redmi 9T'nin kutusundan çıktı tamamen orijinal, cihaz kaçak falan değildi) adaptör 22.5W fakat bu cihazlar Max 10W çekiyor. Yani bu da demek oluyor ki bu sorun çok fazla cihaz üzerinde kullandığım için oluşmadı.
Ayrıca Redmi Note 12 Pro 5G'nin kutusundan çıkan 67 Watt'lık adaptörde de aynı sonuçları aldım fakat 67W adaptörü sadece rn 12 Pro 5G ve Redmi 9T üzerinde test ettim. Sonuç aynı, Max 10W çekiyorlar. Rn 12 Pro 5G cihazı amcamda da var ve onun telefonu 30Dk'da şarj oluyor. Nasıl oluyor diye sordum, kutudan çıkan kablo 2a, ben de 3A kablo satın aldım şimdi 65W hızlı şarj edebiliyorum dedi. Anlamadığım şey benim elimde olan kablonun üstünde 3A yazıyor fakat Max 10W geçiyor. Nasıl oluyor anlatabilecek var mı? Ayrıca bu kadar çok cihaz üzerinde kullandığım şarj cihazını şu anda S22'imi şarj ederken kullanıyorum, cihaza bir zararı dokunur mu?

Geri
Yukarı