3D baskı boyama kalemi önerisi

Gewehr3a4

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci, restorasyon işleriyle ugraşıyorum
Öncelikle merhaba, bir ögrenci olarak para biriktirip 3D yazici almaya karar verdim. 1.5 yıl günlük 5 TL harcligimi biriktirerek Ender 3 Pro alabiliyorum fakat 3D yazıcıdan basılan modellerde hassas detaylar için kalem önerir misiniz boyamak için? Aldıgım zaman basacagim ilk model Thunderbird 2. Araba olan değil, bir nevi uçak olan, 1960'dan beri TV'de yayinlanan bir programdaki uçak. Şu anda da yayinlaniyor, dizinin adi Thunderbirds 1960, şu anki de Thunderbirds Are Go.

Merhaba. Öncelikle katman kalınlığı, doluluk oranı gibi ayarlarla deneme baskıları alıp, alabileceğiniz en mükemmel modeli basmanız gerekli. Ardından ABS filament kullanırsanız, pürüzsüz yüzey elde etmek için aseton banyosu deneyebilirsiniz. PLA filamentlerde ise zımpara + çelik macun (ya da ahşap macunu da kullananlar oluyor) ile yüzeyi hazırladıktan sonra akrilik boya kullanabilirsiniz. Kalemle boyama nasıl bir sonuç verir emin olamıyorum, bildiğim en garanti ve iyi sonuç veren yöntem bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı