3D baskıda ince katmanlarda boşlukların önüne nasıl geçilir?

quarest

Hectopat
İnce katmanlarda bu tarz sorunlar yaşıyorum, nasıl çözebilirim?

20240111_115117.jpg

@Siyah Martı hocam pressure advance ayarı ile alakalı olabilir mi? Tempurate Tower baskılarındada ince katmanlar hep bu şekilde bozuk çıkıyor.

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 2081161

@Siyah Martı hocam pressure advance ayarı ile alakalı olabilir mi? Tempurate Tower baskılarındada ince katmanlar hep bu şekilde bozuk çıkıyor.

Bende de benzer sorunlar vardı. Daha ince nozzle takarak çözdüm. Bazı sitelerde gördüğüm kadarıyla baskı kalitesini yükselttiğinde bile sorun çözülmüyorsa düzgün sıcaklık aralığına alınmamasından kaynaklı ya da filament kalitesizliğinden kaynaklı yapıyor. Katman yüksekliğinde hiç boşluk kalmadan sıcaklık değeri dengedeyken bu sorun çözülüyor. Diğer bilgili arkadaşlarında yorumlarını almak gerek.

Eki Görüntüle 2081161

Köşelere yakın bölgelerde olduğu için PA sebepli olabilir, eski değerler ile test edebilirsin.

Bende de benzer sorunlar vardı. Daha ince nozzle takarak çözdüm. Bazı sitelerde gördüğüm kadarıyla baskı kalitesini yükselttiğinde bile sorun çözülmüyorsa düzgün sıcaklık aralığına alınmamasından kaynaklı ya da filament kalitesizliğinden kaynaklı yapıyor. Katman yüksekliğinde hiç boşluk kalmadan sıcaklık değeri dengedeyken bu sorun çözülüyor. Diğer bilgili arkadaşlarında yorumlarını almak gerek.

Köşelere yakın bölgelerde olduğu için pa sebepli olabilir, eski değerler ile test edebilirsin.

Teşekkürler, filament olarak microzey kullanıyorum, 0, 4mm nozzle takılı ve 0, 2mm katman yüksekliğinde baskı alıyorum, tempurate Tower baskısı aldım birkaç tane en iyisi 220C gibi, 220C de baskı alıyorum. Bence pressure advance gibi fakat eski değerleri bilmiyorum, bir yere not almıştım fakat silmişim, tekrardan test baskısı alıp pressure advance ayarlasam?

Düşük katman yüksekliklerinde modele göre belki sınıra dayanmadığı durumlar olabilir, yükseldikçe değerleri daha fazla etkilemeye başlar.

PA ile ilgili seni yönlendiremem, ben deneyeli çok oldu, Klipper sitesinden ilgili sayfaya bakabilirsin:Pressure advance - Klipper documentation
Düzenlediğim mesajı nasıl gördün hocam ya :D aynen klipperin sitesinde yazıyormuş herşey, oraya uyarakdan baskı alıyorum şuanda.

Geri
Yukarı