3D baskıları boyamak için tavsiyeler

Salih Gürbüz

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
3D baskıları boyamak için tavsiye verirseniz memnun olurum. Hem bu şekilde bir konu açmak ihtiyacı olan kişilere referans olur diye düşündüm.
Şu an ilk defa bir figür boyadım ve sonuç pek de iyi değil :). Çok fazla fırça izi vs var. Fırçam eski ve pek de kaliteli değil. Aynı şekilde akrilik boyalarım da 10 renkli fenix marka boyalar yani o da pek kaliteli değil. Cendere ve rich marka boyaların iyi olduğunu duydum. Zaten benim de bütçem kısıtlı dolayısıyla pahalı ürünleri alamam. Fiyat/Performans ürünleri bulmam gerekiyor. Şu an uygun fiyatlı kaliteli denilebilecek bir fırça bakıyorum. Bunun dışında genel olarak boyama nasıl yapılır bununla alakalı da bazı videolar izliyorum. Sizde genel olarak bu konu hakkında tecrübelerinizi paylaşır, tavsiyeler verirseniz memnun olurum. :)

IMG_20231213_231905.jpg

Tek fırça ile olmaz. Detay için ve büyük yüzeyleri boyamak için farklı fırçalar gerek. Fiyat olarak rich kaliteli ve uygun fiyatlı.

Fırça izinin sebebi boyayı inceltmeden tek kat atmandır büyük ihtimal. Boyayı su ile incelt ve ince ince kurudukça üstüne kat atarak yüzeyleri boya. Detaylar için sulandırma yapmadan boyayabilirsin.

Fırçaları kaliteli alıp, iyi bakarsan yıllarca hizmet eder.

Artshop 4 Hocam yorumları iyi ama fiyatı ucuz. Sizce iş görür mü?

Dostum fırça konusunda ucuza kaçma. Anlıyorum bütçen sınırlı ama rahmetli babaannemin bir lafı vardı "ucuz mal alacak kadar zengin değilim" derdi. Bu fiyata alacağın şeyler hem işine yaramayabilir hem de yenisini çabuk alman gerekebilir. Ayrıca bu fırçalar çok yetersiz. He illa ucuz olsun diyorsan sen bilirsin.

Ama benim tavsiyem minimum aşağıdaki gibi bir set al. Alternatiflerine bakabilirsin, ama içinde detay fırçaları ve farklı tip fırçalar olsun. Hepsini ayrı ayrı alırsan emin ol daha pahalıya gelecek. 😃

Dostum fırça konusunda ucuza kaçma. Anlıyorum bütçen sınırlı ama rahmetli babaannemin bir lafı vardı "ucuz mal alacak kadar zengin değilim" derdi. Bu fiyata alacağın şeyler hem işine yaramayabilir hem de yenisini çabuk alman gerekebilir. Ayrıca bu fırçalar çok yetersiz. He illa ucuz olsun diyorsan sen bilirsin.

Ama benim tavsiyem minimum aşağıdaki gibi bir set al. Alternatiflerine bakabilirsin, ama içinde detay fırçaları ve farklı tip fırçalar olsun. Hepsini ayrı ayrı alırsan emin ol daha pahalıya gelecek. 😃
Hocam son olarak bu seti sorayım. Sizin tavsiye ettiğiniz boya markasının ürünü fiyatı paylaştığınız fırça setinin yarısı ama fırça sayısı da aynı şekilde az. Bu kadar fırça yeterli olur diye düşünüyorum. Zaten çok fazla boyama yapmayacağım. Önemli olan fırçalar kaliteli olsun. Sizce bu set iş görür mü yoksa artık tavsiye ettiğiniz seti alacağım. :)

Hocam son olarak bu seti sorayım. Sizin tavsiye ettiğiniz boya markasının ürünü fiyatı paylaştığınız fırça setinin yarısı ama fırça sayısı da aynı şekilde az. Bu kadar fırça yeterli olur diye düşünüyorum. Zaten çok fazla boyama yapmayacağım. Önemli olan fırçalar kaliteli olsun. Sizce bu set iş görür mü yoksa artık tavsiye ettiğiniz seti alacağım. :)
Dostum bu fırçaların en büyüğü işe yaramaz mesela. Çoğu fırça kalın, bunlara ihtiyacın yok. Genel yüzeyleri boyamak için 2 tane alsan yeter. Fakat önemli olan detay fırçaları. Birde gölge efektleri falan verebilmek için farklı uçta fırçalar gerek. Başlangıçta bu set işini görür ama dediğim gibi detay fırçasını ayrıca alman gerek.

Geri
Yukarı