3D çatı nasıl modellenir?

HUNTEx

Centipat
Daha fazla  
Babam demirci bende ona yardım için yanında gidiyorum ve seni deneyim için götürüyorum diyor. Pek anlamadım hayatın zorluklarına mı bak diyor. Bende az çok çatı yapılışını öğrenmeye başladım alt kata göre ana demirleri getiriyor falan filan. Modelleme konusunda hiç bilgim yok ve yerleştireceğim demirlerin ölçüleri bile bana lazım. Render gerekli böyle şeyler için diyorlar ne kadar gerekli. Eğer olurda böyle şeyleri seversem projelerimi geliştirip büyük şeyler yapacak olursam render için NVIDIA ekran kartı alırım. Nasıl bir program lazım rehberi var mı? Çatı dediğim böyle bir şeyin bin bir farklı türü.

1710440421171.png
sistemim r5 5500 rx 6650xt.

Hocam ben mühendisim savunma sanayide bu tür modellemeler için genelde SolidWorks kullanıyoruz. 3D modellemenin en etkili yolu SolidWorks kullanmayı öğrenmek. 2D işlemler için de AutoCAD kullanmanız en iyisi olur.
Ayrıca render alma falan yok bu bir grafik tasarımı değil katı model. Normal ofis bilgisayarları bile rahatlıkla Solid açar yani yüksek performansa da ihtiyaç yok.
Not: Eğer Lazer Kesim ile kesim yapıyorsanız modellemeleri .dwg formatında kaydedin eğer lazer kesim yapmıyorsanız default formatta kaydedin.

Hocam ben mühendisim savunma sanayide bu tür modellemeler için genelde SolidWorks kullanıyoruz. 3D modellemenin en etkili yolu SolidWorks kullanmayı öğrenmek. 2D işlemler için de AutoCAD kullanmanız en iyisi olur.
Ayrıca render alma falan yok bu bir grafik tasarımı değil katı model. Normal ofis bilgisayarları bile rahatlıkla Solid açar yani yüksek performansa da ihtiyaç yok.
Not: Eğer Lazer Kesim ile kesim yapıyorsanız modellemeleri .dwg formatında kaydedin eğer lazer kesim yapmıyorsanız default formatta kaydedin.
Peki solidworksu nereden indirmeliyim. Paralı mı?

Geri
Yukarı