3D Modele Logo Eklemek

CarryLeMore

Decapat
Daha fazla  
Selam. Google'da aradım ancak bulamadım, logomu direkt o kısmı boş olacak şekilde eklemek istiyorum, bunu nasıl yapabilirim?

1674676618096.png

Kapak bu.
Örnek görsel (böyle olmasını istiyorum):

1674676688572.png

Logom da ekte duruyor.

Dosya Ekleri

• 1674676635567.png
    1674676635567.png
    81,9 KB · Görüntüleme: 26
Boolean yaparak 3d modelin içini boşaltabilirsiniz. Ulaşmak istediğiniz sonucu verir. Hangi programda yapacaksınız belirtmemişsiniz. Blender'da yapabilirsiniz.

Boolean yaparak 3d modelin içini boşaltabilirsiniz. Ulaşmak istediğiniz sonucu verir. Hangi programda yapacaksınız belirtmemişsiniz. Blender'da yapabilirsiniz.
Bir bilgim yok ne yazık ki. Direkt olarak logoyu koyabilir miyim baştan mı çizmem lazım? Cura ile basacağım.

STL dosyası bu HeaphoneLidTopNoLogo.stl

Son düzenleme:
Bir bilgim yok ne yazık ki. Direkt olarak logoyu koyabilir miyim baştan mı çizmem lazım? Cura ile basacağım.

STL dosyası bu HeaphoneLidTopNoLogo.stl
Logonun vektör dosyası (Ai/pdf) varsa @Aclife 'ın işini kolaylaştırabilirsin SVG export vererek.
Şu an render alıyorum birazdan biter blender stl import ediyorsa ben size yardımcı olurum.

Eki Görüntüle 1645492

Şu ebat uygun mu ?
STL Triangulation'i bir miktar düzelttikten sonra boolean yaparsan daha iyi olabilir. Mesh'lerde açıklık kalırsa (watertight) STL'de düzeltmek zor.

Şu an render alıyorum birazdan biter Blender stl import ediyorsa ben size yardımcı olurum.

Eki Görüntüle 1645492

Şu ebat uygun mu?

Bir iki tuşla yapılıyorsa yani çok zahmetli değilse gösterir misiniz veya ne diye araştırabilirim bunu terimsel adı nedir?

Logonun vektör dosyası (Ai/pdf) varsa @Aclife 'ın işini kolaylaştırabilirsin SVG export vererek.

STL Triangulation'i bir miktar düzelttikten sonra boolean yaparsan daha iyi olabilir. Mesh'lerde açıklık kalırsa (watertight) STL'de düzeltmek zor.
ne yazık ki yok ancak ana dosya yüksek çözünürlükte adobede açınca pikselleşmeden açılıyor, internete o halini yükleyip ekleyeyim.
LOGO

Bir iki tuşla yapılıyorsa yani çok zahmetli değilse gösterir misiniz veya ne diye araştırabilirim bunu terimsel adı nedir?

ne yazık ki yok ancak ana dosya yüksek çözünürlükte adobede açınca pikselleşmeden açılıyor, internete o halini yükleyip ekleyeyim.
LOGO
Vektör dosya olmadığı için 3-4 adımda yapamazsın. Oturup bir miktar basit modelleme bilmeni bekler bu işlem. 3B dosya olsaydı Logo, Meshmixer'de 2-3 dakikada yapabilirdin sadece STL ise tabi.

Vektör olmadığı için arkadaş bunu modelleyerek diğerinin içinden çıkartacak işte. Karmaşık bir logo olmadığı için sinirleri oynamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı