3D modelleme uygulama önerisi

3D modelleme öğrenmek istiyorum.
Yapmak istediğim şey takı ve saat tarzı şeyler tasarlamak. Bunun için hangi uygulama kullanmalıyım ve yüksek donanım gerekir mi? Çünkü bilgisayarım çok iyi sayılmaz.

Tinkercad ile mantığını kavrayın. Evet maalesef yüksek yine de sisteminizi yazın mümkünse. Sisteminiz iyileşirse Fusion360 ya da SolidWorks ile devam edin.

Blender kullanabilirsiniz. Ama öğrenmesi zor ve karmaşık. Daha kolay olarak ZBrush olabilir çok kaliteli değil ama.

Direkt bu konu için özelleşmiş yazılımlar var. Gemvision.com Matrixgold a bakabilirsiniz. Blender SolidWorks 3DS Max ZBrush da kullanabilirsiniz. Size kalmış. Fakat yerinizde olsam ilk başta matrix Gold gibi bu işte özellleşmiş programları denerdim.

Blender kullanabilirsiniz. Ama öğrenmesi zor ve karmaşık. Daha kolay olarak ZBrush olabilir çok kaliteli değil ama.

20 saat sıkı çalışıldığında ortalama üstü iş çıkartacak hale gelinebiliyor. İlk başta karmaşık geldiğine katılıyorum. Fakat neredeyse her 3D tasarım programı öyle. ZBrush yerine Blender'da kullanılabilir o fonksiyonellik var.

Modelleme içinse GTX 1030 bile işinizi görür. Çok yüksek poligon sayılarına çıkmadığınızı sürece sorun olmaz ki sahnede sadece tek bir model olacak rahatça yapabilirsiniz. Fakat iç veya dış mekan tasarımı yapacak olacak olsaydınız güçlü ekran kartı lazım olurdu. RTX ekran kartınız varsa GPU ile hızlı render alabilirsiniz.

1060 ve 8. nesil i5 var bir de 16 GB RAM. Udemy'den kurs almalı mıyım sizce? Blender inceledim youtubeden tam benim istediğim şekilde tasarlayanlar gördüm.
Hocam sisteminiz o kadarda düşük değil ayrıca ilk kullanım için SolidWorks ya da Fusıon360 öneririm. Yaklaşık 3-4 yıldır bunları kullanıyorum ve blenderdan sonra gençleştim resmen.

Direkt bu konu için özelleşmiş yazılımlar var. Gemvision.com matrixgold a bakabilirsiniz. Blender SolidWorks 3DS Max ZBrush da kullanabilirsiniz. Size kalmış. Fakat yerinizde olsam ilk başta matrix Gold gibi bu işte özellleşmiş programları denerdim.

20 saat sıkı çalışıldığında ortalama üstü iş çıkartacak hale gelinebiliyor. İlk başta karmaşık geldiğine katılıyorum. Fakat neredeyse her 3D tasarım programı öyle. ZBrush yerine Blender'da kullanılabilir o fonksiyonellik var.

Benim asıl amacım saat tasarlamak aslında. Dediğiniz uygulamalara bakacağım.

Hocam sisteminiz o kadar da düşük değil ayrıca ilk kullanım için SolidWorks'ya da Fusion360 öneririm. Yaklaşık 3-4 yıldır bunları kullanıyorum ve Blender'dan sonra gençleştim resmen.

Teşekkürler hocam siz benim dediğim tarzda saat veya takı tasarımı yaptınız mı? Bunun için en uygun uygulamayı öğrenirim yani zor olması sıkıntı değil bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum.

1060 ve 8. nesil i5 var bir de 16 GB RAM. Udemy'den kurs alınır mı sizce? Blender inceledim YouTube'dan tam benim istediğim şekilde tasarlayanlar gördüm.

İngilizceniz varsa kaynak dolu Türkçe baksanızda olur eskyie göre çok kaynak var fakat dünyadan hep geride kalırsınız çünkü birinin o kaynakları size çevirmesi anlatması lazım.

Benim asıl amacım saat tasarlamak aslında. Dediğiniz uygulamalara bakacağım.

Teşekkürler hocam siz benim dediğim tarzda saat veya takı tasarımı yaptınız mı? Bunun için en uygun uygulamayı öğrenirim yani zor olması sıkıntı değil bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum.

Saat konusunda bilgim yok ama takı tasarımında dediğim programı kullanıyorlar. Fakat her firma aynı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı