3D Modellemeye Başlangıç

5062

Kilopat
Makaleler
10
Merhaba arkadaşlar,

3D modellemeye giriş yapmak isityordum. Önceden açılmış konulara da göz gezdirdim fakat benim isteğimi tanımlayan bir cevap bulamadım. Modelleme yapmak istiyorum fakat modelleri 3D Yazıcıdan çıkartacağım için bazı modelleme programları bana uzak kalıyor. Kısacası ben farklı olarak gerçek ölçülerle çalışacağım.

Genellikle en kolay başlangıç olarak Sketchup öneriliyor. Program hakkında bol bol eğitim videoları da mevcut olmasına rağmen programa ısınamadım. Solidworks ise benim için fazla mekanik kısma kaçıyor.

Benzer ve eğitim videoları fazla olmasa da bulunabilen bir program önerecek olan var ise çok işime yarar. Bedava veya öğrenci sürümü olması öncelikli tercihimdir. Teşekkürler.

Konuyu yeni gördüm. Ne durumdasınız, geliştiniz mi?

3 yıl sonradan cevap vereyim cevabınıza :)

Zaten zamanında Cinema 4D ile uğraşıyordum boş zamanımda. Animasyonlar falan derken aşina olmuştum programa. Birkaç basit tasarlamıştım fakat fark ettim ki bana çok daha teknik bir 3D modelleme yazılımı gerekiyor. Ondan sonra fazla üzerine düşmedim, öyle kaldı.

3 yıl sonradan cevap vereyim cevabınıza :)

Zaten zamanında Cinema 4D ile uğraşıyordum boş zamanımda. Animasyonlar falan derken aşina olmuştum programa. Birkaç basit tasarlamıştım fakat fark ettim ki bana çok daha teknik bir 3D modelleme yazılımı gerekiyor. Ondan sonra fazla üzerine düşmedim, öyle kaldı.
Teknik derken anlamadım. Şuan ne kullanıyorsunuz.

Teknik derken anlamadım. Şuan ne kullanıyorsunuz.

Kullanmıyorum.

Konuyu 3 yıl önce açtığımdan olabiliecek bir şey. Cinema 4D güzel bir program ama istediğime uygun değildi. Teknik de derken ben gerçek anlamda gerçek ölçülerle rahat bir şekilde çalışabilmek istiyordum. Cinema 4D ile de yapılır ancak daha rahat yapacak programlar da bulunabildiğinden Cinema 4D ile fazla zaman harcamadım. Zaten sonrasında da içimdeki 3D tasarım isteği söndü.

Anlıyorum. Bu tarz programlar zaten emek isteyen şeyler. O yüzden kararınızı vermiş olmanız önemli bu konuda iyi yapmışsınız. Sonradan keşke bu kadar vakit harcamasaydım demezsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı