3D robot animasyonu nasıl yapılır?

esercim

Hectopat
Fizik dersi için proje ödevi aldım. Ödevim: "saati gelince ilaç getiren robot"
Hocam sadece basit bir animasyon yapmamı istedi. Hangi uygulamadan yapabilirim?

Max 5 saniyelik bir animasyon olacak. 3D modelin etrafında 360 derece dönecek.
Bu tutorialları izleyerek başlsyabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fizik dersi için proje ödevi aldım. Ödevim: "saati gelince ilaç getiren robot"
Hocam sadece basit bir animasyon yapmamı istedi. Hangi uygulamadan yapabilirim?
Şuan en basit uygulamadan başlasan, kendisi DAZ ve CC3 olur. Bahsettiğin şeyi yapmak sıfır bilgiyle minimum bir haftayı bulacaktır. Blender konusuna girersek sadece bir ay Donut yapmıştım UI ve detayları öğrenmek için. Maya, Cinema 4D vs. girmiyorum bile kısaca imkansız. Hazır asset ile yapabilirsiniz sadece, en kısa süreç bu olur sizin için.

Kardeşim 3D hareketli robot yapmak gibi bir düşüncen varsa bunun için Blender da öğrenmen gereken bazı kavramlar var. Ayrıca Fizik hocası neden böyle bir şey istedi onu anlamadım. Çünkü söylediğin konu da özgün kendi yaptığın bir robotu tasarlamak gibi niyetin varsa öğrenmesi aylar sürebilir. Tabi olsun da nasıl olursa olsun gibi bir düşüncen varsa onu bilemem o zaman hazır model alarak yap diyeceğim o hazır model üzerinde oynama yapman için yine bir çok kavramı bilmen gerekiyor.

Arayüz(Zor),
Sculpt(Zor),
Animasyon(Orta),
Kemik(Zor),
UV(Kolay),
Shader Editör(Zor),
Subdivision(Kolay).

Geri
Yukarı