3D Teknik Çizim ve Modelleme Tasarım Meslekleri

MGdrew

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar.
Ben, ileride ki mesleğimi bu tarz 3D modelleme , Tasarım ve çizim olarak düşünüyorum. Bu meslek içinde kendimi yetenekli buluyorum. Gerek hayal gücü olsun, gerek el becerisi olsun.
Buna benzer meslekler nelerdir sizce? Yani daha çok mimarlık için.
Hangi okullara gitmem gerek?
Hangi programları kullanmam gerek?
Ve daha benim yazmadığım özellikler varsa ilave ederseniz gerçekten çok iyi olur.

Şimdiden Teşekkürler.

Endüstri ürünleri tasarımı bölümü var, adındanda anlaşıldığı gibi ne yaptıkları belli. Makine mühendisliği var. Makine mühendisliğinde alan geniş. Üretimde, kalite-kontrolde, pazarlamada, AR-GE de çalışabilirsin. Tasarım mühendisi olabilirsin. Mimarlık var. El becerisi gerektiren işlerle uğraşırlar üniversite dönemlerinde. Yani 3D modelleme istiyon ama hangi sektörde istiyorsun?

Endüstri ürünleri tasarımı bölümü var, adındanda anlaşıldığı gibi ne yaptıkları belli. Makine mühendisliği var. Makine mühendisliğinde alan geniş. Üretimde, kalite-kontrolde, pazarlamada, AR-GE de çalışabilirsin. Tasarım mühendisi olabilirsin. Mimarlık var. El becerisi gerektiren işlerle uğraşırlar üniversite dönemlerinde. Yani 3D modelleme istiyon ama hangi sektörde istiyorsun?

Konu içerisinde belirttiğim gibi Mimarlık için.

Catia yüzey modellemesine uygun. Çoğunlukla otomobil üreticileri tarafından AR-GE de kullanılıyor. Mimarlar AutoCad kullanır yada AutoDesk.

3d studio max, 3ds max ve catia yı gözden geçirmeni tavsiye ederim.

Catia yüzey modellemesine uygun. Çoğunlukla otomobil üreticileri tarafından AR-GE de kullanılıyor. Mimarlar AutoCad kullanır yada AutoDesk.

AutoCAD'i iyi ogrenirsen diger programları öğrenmen kolaylaşır bu arada.

Şu iki sorumada cevap verirseniz gercekten çok iyi olur.
Ben daha çok Banyo, mutfak vs. Tasarımi yapan bir meslekle uğraşmak istiyorum. Bu tarza sadece iç mimarlık mı giriyor? Başka meslek var mı?

2. Sorum olarakta Unreal Engine 4 ile Bu işleri gerçekleştirebilir miyim?

Teşekkürler.

Mesleğinle ilgili programları @CraftKing arkadaş yazmış. O bahsi geçen programı ise oyun motoru olarak biliyorum. Bu konuda sizi yanlış yönlendirmek istemem.
İç mimar arkadaşlarımla sohbet ederken konu döner dolaşır Quadro vs GeForce konusuna gelir. Tabii sen daha yolun başında sayılırsın. İlk programları kur, kurcala, öğren. Aslında ilk olarak meslek hakkında bilgi topla. Detaylı bilgi. Çünkü ileride hayatını kazanacaksın o meslek ile.

Mesleğinle ilgili programları @CraftKing arkadaş yazmış. O bahsi geçen programı ise oyun motoru olarak biliyorum. Bu konuda sizi yanlış yönlendirmek istemem.
İç mimar arkadaşlarımla sohbet ederken konu döner dolaşır Quadro vs GeForce konusuna gelir. Tabii sen daha yolun başında sayılırsın. İlk programları kur, kurcala, öğren. Aslında ilk olarak meslek hakkında bilgi topla. Detaylı bilgi. Çünkü ileride hayatını kazanacaksın o meslek ile.

Dostum bu konuda bana bu kadar destek çıktığın için saol.
Aslında araştırıyorumda istediğim bilgiyi elde edemiyorum.
Sen yardımcı olursan sevinirim.
Sana nasıl ulaşabilirim?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı