3D yazıcı figür paylaşımları

Linkteki ürün çok iyi, tek noktadan modeli tutabiliyor.

arc.png

Tatlı funko poplar çok güzel aslında bende basmayı düşünüyorum FDM yazıcın var galiba istersen sana figür konusunda yardım edebilirim elimde güzel çizimler var.

Onlar maket olarak geçmiyor mu neyi yasak anlamadım :D

FDM ile bastığım figür boyamaya çalışıyorum yapıştırıcı konusunda tavsiye verebilecek var mı?

Ben yazıcı almayı düşünüyorum arkadaşın FDM yazıcısı var funko pop cizimleri için 10 dolar vermiştim arsivim var şu an.

Sırada Wanda maximoff, poison ıvy var
Daha önce yapıp boyayanlar var bende indirip kullandıkları renk paletlerine bakıyorum daha kolay oluyor :)

Daha önce yapıp boyayanlar var bende indirip kullandıkları renk paletlerine bakıyorum daha kolay oluyor :)

Dosya Ekleri

• il_1140xN.5865823007_qd99.jpg
    il_1140xN.5865823007_qd99.jpg
    253,1 KB · Görüntüleme: 26
  • qa67i1mk98v61.jpg
    qa67i1mk98v61.jpg
    112,2 KB · Görüntüleme: 33

Hocam yapma makine aldırıcaksın bana

Tatlı funko poplar çok güzel aslında bende basmayı düşünüyorum FDM yazıcın var galiba istersen sana figür konusunda yardım edebilirim elimde güzel çizimler var.

Onlar maket olarak geçmiyor mu neyi yasak anlamadım :D

FDM ile bastığım figür boyamaya çalışıyorum yapıştırıcı konusunda tavsiye verebilecek var mı?
Figür olarak geçiyor ama işte dediğim gibi biri şikayet ettiği için. Gerçek sanmış cimerden mi nereden etti bilmiyorum.

Figür olarak geçiyor ama işte dediğim gibi biri şikayet ettiği için. Gerçek sanmış cimerden mi nereden etti bilmiyorum.
Hocam bunun için ifade vermenize gerçekten şaşırdım. :)

@Valkyrie3d Hocam bunlar 3D yazıcıdan çıkmış olamaz nasıl bu kadar fabrikasyon ürün gibi katman izleri olamadan ve boyamasında hiç iz olmayacak şekilde yapıyorsunuz?

@Valkyrie3d Hocam bunlar 3D yazıcıdan çıkmış olamaz nasıl bu kadar fabrikasyon ürün gibi katman izleri olamadan ve boyamasında hiç iz olmayacak şekilde yapıyorsunuz?
Allahtan polis tanıdık var.

Katman izlerinin öncesinde astar dolgu vs yapıyorlar. Ama arkadaş sanki SLA da yapıyor. 3D yazıcıda böyle temiz olması çok iyi.

@Valkyrie3d hocam bunlar 3D yazıcıdan çıkmış olamaz nasıl bu kadar fabrikasyon ürün gibi katman izleri olamadan ve boyamasında hiç iz olmayacak şekilde yapıyorsunuz?

Artdeco akrilik boya kullanıyorum seyrelterek katman katman boyadığım için belli olmuyor.

Allah'tan polis tanıdık var.

Katman izlerinin öncesinde astar dolgu vs yapıyorlar. Ama arkadaş sanki sla da yapıyor. 3D yazıcıda böyle temiz olması çok iyi.

Genelde küçük figürleri msla da basıyorum ve karmaşık kafa saç gibi yerleri
FDM ile çok büyük figürleri basıyorum 30 35 40 cm
Mesela bu figürü tek parça olarak mslada bastım.

Dosya Ekleri

• 5371AB91-623A-42E1-A250-B4058CCEAB35.jpg
    5371AB91-623A-42E1-A250-B4058CCEAB35.jpg
    139,9 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_1081.jpg
    IMG_1081.jpg
    141,4 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_1080.jpg
    IMG_1080.jpg
    138 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:

Yeni konular