3D yazıcı ile ne yapılıp satılabilir?

Dragonsaw

Picopat
Daha fazla  
3D yazıcı ile ne yapıp satabilirim? Arkadaşlar, Ender 3 Neo cihaz aldım ve yeterli tecrübem var fakat ne yapıp satacağım hakkında bilgim yok. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Boyamayla ilgili azıcık ilginiz varsa ufak biblolar basıp boyayıp satabilirsiniz, hatta forumda da bir arkadaş vardı öyle.

3D yazıcı ile ne yapıp satabilirim? Arkadaşlar, Ender 3 Neo cihaz aldım ve yeterli tecrübem var fakat ne yapıp satacağım hakkında bilgim yok. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Hocam sizi uzmek gibi olmasin ama pek bir şey yapamazsiniz cunku aldiginiz cihaz biraz giris seviyesinde ve Instagram'da daha iyisini profesyonel sekilde yapanlar var. Ayrica basacaginiz ve satacaginiz figurlerin telif hakki olmamasi gerekiyor. Bunlar goz onune gelince pek yapilacak bir şey kalmiyor.

Hocam sizi uzmek gibi olmasin ama pek bir şey yapamazsiniz cunku aldiginiz cihaz biraz giris seviyesinde ve Instagram'da daha iyisini profesyonel sekilde yapanlar var. Ayrica basacaginiz ve satacaginiz figurlerin telif hakki olmamasi gerekiyor. Bunlar goz onune gelince pek yapilacak bir şey kalmiyor.
Hocam o kişileri biliyorum genelde Bambu cihazlar ve kalabalık bir şekilde çalışıyorlar.

Ama bir yerden başlamadan bir yere varamam bunu biliyorum. Adamlar benden çok daha iyi diye işi bırakacak değilim.

Boyamayla ilgili azıcık ilginiz varsa ufak biblolar basıp boyayıp satabilirsiniz, hatta forumda da bir arkadaş vardı öyle.
Boyamayı seviyorum hoşuma gidiyor. Biblodan kastınız nedir acaba bir kaç örnek atar mısınız ?

Instagram'da belirli bir kitleye hitap eden bir sayfayla anlaşma yapıp ona uygun baskıları pazarlayabilirsiniz.
Mantıklı fakat bu sayfaları nasıl bula biliriz ?

Boyamayı seviyorum hoşuma gidiyor. Biblodan kastınız nedir acaba bir kaç örnek atar mısınız ?
1710623188286.png

1710623207985.png

Üstteki daha zorlayacak bir model ve muhtemelen paralıdır, bu tarz biblolar hoş olabilir boyarsanız.

Instagram'da bu işlerle uğraşanlar ne üretiyor satanlar ne satıyor ne eksikleri var güzelce inceleyip bulmanız lazım. Mesela cal of dutydeki ghostun maskesini 3D olarak basıp maske yapanlar var. Ama çok yapıldığı için o ürünü satmanız zor. Onun yerine daha özelleştirilmiş işler yapmayı düşünebilirsiniz modelleme biliyorsanız firmalara özel içerik yapabilirsiniz. İlk seferde ücretsiz yapıp Instagram'da görünürlük kazanmaya çalışabilirsiniz. Ama boyamanız lazım bayağı zaman emek istiyor iyi araştırmak lazım tutup tumayacağını.

Geri
Yukarı