3D yazıcı nasıl kullanılır?

shiedascythe

Hectopat
IMG_20221210_144533.jpg

IMG_20221210_144547.jpg

Dostlar merhaba, gördüğünüz üzere böyle bir 3D yazıcımız var ama nasıl kullanacağımızı bilmiyoruz. Üzerinde de bir marka model olmadığından internette kaynak bulamadık. Bilgisi olan yardım edebilir mi? Not: Yazıcıyı biz almadık, okula ait işimiz için kullanacağız

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1598695

Eki Görüntüle 1598694

Dostlar merhaba, gördüğünüz üzere böyle bir 3D yazıcımız var ama nasıl kullanacağımızı bilmiyoruz. Üzerinde de bir marka model olmadığından internette kaynak bulamadık. Bilgisi olan yardım edebilir mi? Not: Yazıcıyı biz almadık, okula ait işimiz için kullanacağız

Markasını ilk kez gördüm fakat gördüğüm kadarı ile makine hazır bir stl dosyasını SD karta atıp alete takacaksınız sadece.
İlk bir benchy basın alet kalibre mi onu görmüş olursunuz kalibre değilse YouTube sizi bekler.
Orjinal benchy dosyası kaldırılmış onun yerine bi eevee modeli bırakıyorum.

Son düzenleme:
El yapımı olabilir mi?
Olabilir bilmiyoruz.
Markasını ilk kez gördüm fakat gördüğüm kadarı ile makine hazır bir stl dosyasını SD karta atıp alete takacaksınız sadece.
İlk bir benchy basın alet kalibre mi onu görmüş olursunuz kalibre değilse YouTube sizi bekler.
Orjinal benchy dosyası kaldırılmış onun yerine bi eevee modeli bırakıyorum.
Bunlar hakkında hiçbir bilgimiz yok, ama yaptığımız kadarıyla SD kartı takıp denedik sonra cihazdan SD kart menüsüne girdik ama orası boş.

Olabilir bilmiyoruz.

Bunlar hakkında hiçbir bilgimiz yok, ama yaptığımız kadarıyla SD kartı takıp denedik sonra cihazdan SD kart menüsüne girdik ama orası boş.

Ha o zaman seni şu videoya aktarayım yoksa yaz yaz bitmez :D
Görememenizin nedeni de yazıcı stl dosyasını direkt olarak yazdıramaz Cura gibi aracı programlar stlyi gcode a dönüştürür yazıcı onu basar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Attığım modeli bilgisayarınıza indirin sonra videoda Ultimaker Cura kullandığı yerleri aynen uygulayın.

Geri
Yukarı